Výhled počasí na celý týden: Teploty půjdou dolů, na většině území zasněží. Změna k lepšímu nastane před víkendem

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2023

Po přechodu výrazné studené fronty, do ČR pronikne studený vzduch od severozápadu. "Během dne počítejte na většině území se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, které budou místy intenzivní - tvořit se bude přechodně sněhová pokrývka a přeháňky budou výrazně snižovat dohlednost. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Pozor. Bude větrno - nárazy větru se budou pohybovat mezi 70 km/h, na horách až 110 km/h, což je síla větru, která působí škody. V kombinaci se sněžením se budou, zejména na horách tvořit sněhové jazyky," vylíčila v rámci předpovědi počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Během celého týdne bude zataženo až oblačno, na většině území sněžení, případně sněhové přeháňky, zpočátku dne v nižších polohách i déšť se sněhem nebo déšť, na východě sněžení pouze na horách, postupně bude hranice sněžení klesat také tam. Místy se budou vyskytovat sněhové krupky. Odpolední teploty 2 až 7 °C, pocitové o poznání nižší.

"Noční mráz udeří na celém území v úterý a ve středu. V úterý bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -5 °C. Denní teploty 2 až 6 °C," upřesnila konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude začátek pracovního týdne.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách déšť se sněhem. Na východě území až polojasno. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

"Citelné ochlazení ale bude pouze přechodné. Nárůst teplot vzduchu přinese druhá polovina týdne. Oblačnosti a srážek ale bude zůstávat i nadále hodně – přes Česko budou přecházet jednotlivé frontální systémy. Už ve čtvrtek bude až 15 °C a srážky sněhové se budou přechodně vyskytovat pouze na vrcholcích hor," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

V pátek si počasí nachystá oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

V sobotu lze očekávat oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

V neděli bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 9 až 13 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.