Výhled počasí na další týden. Česko čeká návrat zimy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2023

Velikonoční týden přinese návrat zimního počasí. Studené severní proudění srazí noční teploty na celém území Česka opět pod bod mrazu. Teploty budou klesat až k -5 °C a opět hrozí nebezpečí pro kvetoucí stromy. "Sněhové vločky zatečou opět i do nížin," upozornila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nejen ve velikonočním týdnu, ale ani o víkendu nebude počasí pravděpodobně žádná hitparáda. Bude se totiž ochlazovat a oblačnosti i srážek bude hodně.  

"V pátek očekáváme postupně déšť nebo přeháňky na celém území. Zejména v jihozápadní části území se budou ojediněle vyskytovat bouřky. Ty budou doprovázené zesílením větru o rychlosti až 70 km/h. Bude oblačno až zataženo, postupně se na většině území vyskytne déšť nebo přeháňky," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že srážkové úhrny se budou pohybovat nejčastěji mezi 5 až 15 mm, nižší budou pouze na jihovýchodě území. Odpolední teploty poté mohou vystoupat na 12 až 16 °C.  

Ani během soboty si mnoho slunečních paprsků neužijeme - počasí v Česku bude totiž pod vlivem tlakové níže. Převládat bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Odpolední teploty 8 až 12 °C, na jižní Moravě až 13 °C. 

V neděli pak bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, během dne mohou od vyšších poloh přijít i srážky sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat okolo 5 až 1 °C. Denní teploty poté 5 až 10 °C. Nárazy severního větru mohou přechodně dosáhnout síly až 55 km/h.

Také příští týden nepřinese výrazné zlepšení. "V pondělí bude oblačno, místy sněhové přeháňky. Ranní teploty kolem -1 až -5 °C, denní teploty nepřesáhnou 3 až 7 °C. Podobná situace bude také v úterý, kdy bude oblačno a ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty budou kolem 0 až -4 °C, denní teploty 3 až 7 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Ve středu bude oblačno, místy se opět mohou objevit sněhové přeháňky, v nížinách také déšť se sněhem. Ranní teploty nepřekročí 0 až -4 °C. Denní teploty pak vystoupají na 4 až 8 °C.

"Druhá polovina pracovního týdne bude kopírovat trend předchozích dní. Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Také v pátek bude oblačno až polojasno se sněhovými přeháňkami, v nižších a středních polohách i déšť se sněhem. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 5 až 9 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.