Výhled počasí na další týden: Letní teploty v nedohlednu, v hlavní roli srážky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2024

"Už v sobotu najdeme v kalendáři zřejmě nejznámější červnovou pranostiku: »Medardova kápě čtyřicet dní kape«. Ta je spojena nejen s velkou oblačností a srážkami, ale také s ochlazením – to očekáváme hned po víkendu," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na návrat letních teplot vzduchu to do konce příštího týdne nevypadá.

pátek lze zpočátku dne očekávat jasno až polojasno, během dne až oblačno a na jihovýchodě místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky ojediněle i silné. Denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě 27 °C.

O víkendu bude počasí pokračovat ve stejném duchu. "V sobotu bude zpočátku dne jasno až polojasno, během dne až oblačno a na jihovýchodě místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky ojediněle i silné. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě 27 °C. Stejně tak v neděli bude zpočátku dne jasno až polojasno, během dne až oblačno a na jihovýchodě místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě 27 °C," upřesnila předpověď na druhý červnový víkend Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Počasí v nadcházejícím týdnu

pondělí bude oblačno až zataženo, na většině území s deštěm, ojediněle bouřky. Později odpoledne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

úterý počasí nabídne oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve středu začnou teploty opět pomalu stoupat. "Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," popsala odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V pátek bude možné se připravit na oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. "Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," doplnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude závěr dalšího pracovního týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.