Výhled počasí na další týden. Před ním budou řádit supercely, o víkendu ochlazení a příští týden návrat teplotních extrémů

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2022

Ještě v pátek před přechodem studené fronty v České republice zavládnou teploty v maximech 32 až 36 °C a padat budou teplotní rekordy. "Ten z pražského Klementina je pro 5. srpna hodně starý, a to z roku 1830. Tehdy tam naměřili 35,7 °C. Víkend přinese ochlazení, které bude místy o více než 10 °C. Studená fronta opět místy podpoří vznik bouřek, které mohou být ojediněle i silné," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová s tím, že bouřky budou doprovázené nebezpečnými jevy, tedy krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 40 mm a silnými nárazy větru o rychlosti kolem 80 km/h.

Vlivem studené fronty se pak mohou tvořit i supercely, a to zejména během pátečního odpoledne na západě území. Bouřky tak mohou přinést opět škody.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky, ojediněle silné bouřky. Během odpoledne ubývání oblačnosti a ustávání srážek a místy polojasno. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

V neděli bude oblačnosti o poznání méně – polojasno až oblačno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

"Po přechodu studené fronty začne počasí u nás ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která slibuje slunečný začátek příštího týdne, teploty půjdou opět nahoru. I příští pracovní týden přinese počasí na koupání. Převládat bude malá oblačnost – jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. A teploty od středy budou opět na tropických hodnotách," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala předpověď na nadcházející pracovní týden.

V pondělí bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

V úterý se dá očekávat jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Ve středu si počasí stejně jako v předchozím dnu připraví jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

"Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 28 až 32 °C. A následně v pátek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 28 až 32 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.