Výhled počasí na další týden: Teploty vystoupí až na 20 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2023

Máme před sebou relativně vysoké teploty na víkend a další nárůst teplot vzduchu přinese příští týden – oblačnost ale bude zůstávat proměnlivá a počítat musíme i s občasným deštěm nebo přeháňkami. "Astronomické jaro startuje v pondělí 20. března ve 22 hodin a 24 minut. Slunce vstoupí do znamení Berana a čeká nás jarní rovnodennost," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno, jen přechodně polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 11 až 15 °C, na východě území až 17 °C.

V úterý si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Odpoledne a večer až skoro jasno. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 12 až 16 °C.

Ve středu lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

A ve čtvrtek a v pátek zřejmě nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 20 °C. "Ve čtvrtek bude polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Následně v pátek bude polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.