Vyhledat pomoc není ostuda. Chodím na terapie a je to skvělé, říká charismatický Brad Pitt

Brad Pitt chodí na terapie a nestydí se za to
Brad Pitt chodí na terapie a nestydí se za to
Foto: showpix.cz

Dlouholetý hollywoodský miláček žen Brad Pitt (57) je velmi úspěšným hercem, kterému se ale v soukromém životě příliš nedaří. Od rozvodu s Angelinou Jolieovou (45) je sám a společnost mu dělá jeho pes Jacques. Nebojí se otevřeně hovořit o tom, že dochází na terapie. Vyhledat pomoc podle něj totiž není nic, za co by bylo třeba se stydět.

Život Brada Pitta se po rozvodu s Angelinou Jolieovou změnil, herec je sám, ale po pracovní stránce se mu daří. Má více času na rozjímání. "Zamýšlím se nad svými slabinami, selháními a hledím jim do tváře, vím, kam patřím," řekl Pitt v rozhovoru pro magazín GQ.

Pitt má rituály, které dnes dodržuje v domě, který dříve obýval s Angelinou a dětmi. "Ráno zapálím oheň v krbu a večer ho zapálím znovu. Cítím se pak víc jako doma," přiblížil své soukromí herec, kterému dnes společnost dělá jen jeho pes Jacques.

Herec z filmů Tenkrát v Hollywoodu, Seznamte se, Joe Black nebo Dannyho parťáci, měl dlouho problém zjistit, že si se životem osamotě neporadí bez pomoci. "Abych byl upřímný, chodím na terapie a miluji to. Vystřídal jsem dva odborníky, abych našel toho, který mi vyhovuje," přiznal Pitt, který se za vyhledání experta nestydí.

Upozornil, že by se k terapeutovi musel vydat i kdyby nedošlo na rozvod a že rozhodně nejde o krizi středního věku. "Myšlenky by mě dohnaly tak jako tak. Krize středního věku to není, tu já osobně vnímám jako strach ze stárnutí a ze smrti. Ale stárnutí mě nestraší," vysvětlil Brad Pitt důvody svého rozpoložení.

V mládí si Brad Pitt čas od času zařádil s marihuanou a alkoholem, to mu dnes nechybí. "Přestat s trávou nebylo nic těžkého. Alkohol mi nechybí, mám doma vinný sklípek a víno mi chutná, ale piju s mírou. Dřív bych zvládl přepít Rusy s jejich vlastní vodkou. Byl jsem frajer," zasmál se idol žen téměř každého věku.

Neobvyklý případ museli vyřešit brněnští strážníci. Hledali v noci čerpadlářku, která odeš...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.