Výhra Bidena by mohla být odklon od egomaniakálních postojů, komentuje volby v USA Mikuláš Ferjenčík

Poslanec Mikuláš Ferjenčík
Poslanec Mikuláš Ferjenčík
Foto: Archiv Mikuláše Ferjenčíka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Americký prezident Donald Trump, kandidát Republikánů, může obhájit mandát na další čtyři roky. Ovšem jakkoli se ho snaží z pracovny v Bílém domě vystrnadit kandidát Demokratů Joe Biden. Pro ŽivotvČesku.cz aktuální stav okomentoval poslanec pirátské strany Mikuláš Ferjenčík (33).

Výrazná tvář poslanecké Sněmovny se netají tím, že ať jde o Trumpa či Bidena, nejsou zcela šálkem jeho kávy. Pokud si ale musí jednoho z nich vybrat, ke komu má v rámci politiky větší sympatie, jde o druhého jmenovaného.

"Můj favorit byl Bernie Sanders, ale to je čtyři roky zpět. Z těchto dvou, tedy Trumpa či Bidena nezbývá než druhý jmenovaný, protože jsem liberální člověk a Trump směřuje opačným směrem," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Ferjenčík, proč spíše během voleb ve Spojených státech přeje vítězství demokratickému kandidátovi.

Poslanec za Piráty je přesvědčen, že i jeho vítězství může mít mnohem lepší dopad na mezinárodní vztahy.

"Myslím si, že celkově vítězství Bidena může mít pozitivnější vliv na mezinárodní vztahy, protože není tak konfrontační jako Trump a nemá potřebu všechny mistrovat. Celkově dopad ve smyslu pozitivního vnímání může být v obratu od egomanikálních představitelů k něčemu v rámci zapojení rozumu do politiky a rozvahy. Jestli Trump prohraje, tak proto, že nezvládl koronavirovou krizi, a to se může jako symbol projevit i v jiných zemích i u nás," dodal Mikuláš Ferjenčík pro ŽivotvČesku.cz.

Souboj o příštího prezidenta USA stále zůstává otevřený. Joe Biden vede těsně ve dvou ze tří klíčových států tzv. Rust Beltu. Současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa už poráží i v Michiganu. V jeho prospěch hovoří, že nyní se sčítají velká města a korespondenční hlasy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.