Vypadá to jako válečná zóna, uvedl k řádění tornáda ministr vnitra. Jana Maláčová slíbila finanční pomoc

Stovky rodin přišly o střechu nad hlavou
Stovky rodin přišly o střechu nad hlavou
Foto: Se svolením ministra vnitra Jana Hamáčka
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Tři lidé po smrti, další v nemocnicích bojují o život, obrovské škody na majetku, ale také velká vlna solidarity. Jih Moravy sčítá škody po tornádu, které se nad Hodonínskem a Břeclavskem prohnalo ve čtvrtek večer. "Lidem, kteří potřebují pomoc, budeme vyplácet okamžitou pomoc až 58 tisíc korun," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Sbírku vyhlásil také Český červený kříž a další organizace.

"Vypadá to, jako by těmi obcemi prošla válečná fronta. Stovky, možná tisíce zničených domů," tak popsal situaci na Hodonínsku a Břeclavsku pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček, který do postižené oblasti odcestoval už v noci.

Lidé s rozedněním zjišťují škody na majetku, panují mezi nimi obavy z toho, kolik domů má poničenou statiku. Pomoc zasaženým obcím slíbily sousední země, Rakousko a Slovensko. Mnoho lidí potřebuje psychologickou pomoc, neboť kromě velkého šoku a obav o své zdraví utrpěli značné materiální škody, a přišli o majetek, na který často pracovali celý život...

"V obcích zasažených tornádem zřizujeme mobilní týmy Úřadu práce. Lidem, kteří potřebují pomoc, budeme vyplácet okamžitě až 58 tisíc korun," řekla pro ŽivotvČesku.cz ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Krizovou linku spustil Jihomoravský kraj. Nabídku pomoci obcím zasaženým tornádem lidé mohou volat na linku 800 129 921. Veřejnou sbírku vyhlásil Český červený kříž, sbírkový účet vede také Diecézní charita Brno.

Český červený kříž vyhlásil sbírku na účtu: 333999/2700

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na účtu: 4211325188/6800

Nadace Adra vyhlásila sbírku na účtu: 66888866/0300

Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlásila sbírku na účtu: 2100691426/2010

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.