Vypadá to, že Petr Pavel vrátil do módních trendů flanel, není to ale pravda. Promluvil zkušený módní stylista

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 2. 2023

Jedním ze symbolů předvolební kampaně nově zvolené hlavy státu Petra Pavla (61) se stala flanelová košile, kterou si již dříve oblíbil. I když to může působit, že se tento druh oblečení dostal zpět do trendů, není tomu tak. Podle předního stylisty slavných Káji Pavlíčka (50) se už loňský rok nesl s mírnou nadsázkou řečeno v duchu flanelu, který se objevil na několika módních přehlídkách, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz.

Zdá se, že flanelová košile se stala hitem v ČR díky nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi, který ve druhém kole o víkendu porazil protikandidáta Andreje Babiše (68). Jako symbol zmíněný outfit navlékli podporovatelé generála ve výslužbě nejen v jeho štábu, ale oblékla se do něj i jeho manželka Eva Pavlová (58).

"Pro řadu lidí může jít o kostkovanou košili z 90. let. Ve skutečnosti je to látka z vlny či bavlny, která je česaná, pro níž je typický chloupek, kterému se právě říká flanel. Nejde o novinku, flanel je znám už ze 17. a 18. století," nastínil pro ŽivotvČesku.cz zkušený módní stylista Kája Pavlíček, který pravidelně usedá za porotcovský stolek při prestižních soutěžích krásy.

"Když se podíváme na zmíněná 90. léta, tak skutečně šlo o trend, ale zajímavostí je, že jde o trend letošního roku, a to bez ohledu na oblibu u nově zvolené hlavy státu. Už v loňském roce se však flanel objevil na přehlídkových molech," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz odborník přes módní trendy.

V současnosti se řadí Petr Pavel mezi to nejsledovanější, a to nejen z pohledu médií, ale i veřejnosti. Kája Pavlíček z obecného hlediska zhodnotil jeho módní styl, ve kterém se prezentoval nejen před volbami, ale i u voleb.

"U něj si myslím, že mu sedí motorkářský styl, vnímám, že jeho doménou jsou džíny, trika, košile, pokud jde o volnočasové oblečení. To se ale změnilo - v současnosti vidím velký posun. Překvapil mě změnou, kdy je vidět v posledních dnech v oblecích, má to velmi hezky zkombinované s kravatou. Myslím, že komplexně mu to sluší a je v obleku velmi reprezentativní osobou," dodal pro ŽivotvČesku.cz špičkový stylista, který sleduje dlouhodobě nejžhavější módní hity.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.