Výstraha meteorologů: Extrémní mráz zasáhne Česko, hrozí až -18 stupňů Celsia

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 1. 2021

Silný mráz udeří v Česku. Meteorologové ČHMÚ právě kvůli tomuto meteorologickému jevu vydali výstrahu. Jeho platnost začne od půlnoci ze soboty na neděli do pondělních hodin. "Teplotní hodnoty klesnou nejvíce v pondělí ráno v severovýchodní části republiky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Teploty mohou klesat místy až k -18 stupňům Celsia. "Velmi silné mrazy zasáhnou Česko, a to v pondělí ráno v severovýchodní části republiky, kde se spojí studené severní proudění se slabým větrem, sněhovou pokrývkou a zmenšenou oblačností. Půjde zřejmě o nejchladnější ráno letošního ledna," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) výstraha před silným mrazem začne platit od nedělní půlnoci, a to pro kraje Středočeský, Jihočeský a Plzeňský. Na těchto místech se mohou teploty přiblížit až k -12 stupňům Celsia. V platnosti má výstraha být do pondělních 10:00 hodin.

Podle meteoroložky Dagmar Honsové nejvýraznější mráz bude v severovýchodní části republiky, tedy v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Výstraha platí od nedělních 20:00 do pondělních 10:00. Teploty tam podle meteorologů ČHMÚ mohou klesnout až k -18 stupňům Celsia.

Leden přinesl velmi proměnlivé počasí, a zatímco některé dny Česko zasáhla sněhová kalamit...

Pro Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský kraj a Vysočinu platí výstraha před silným mrazem od nedělních 20:00 do pondělních 10:00 s tím, že teploty v těchto oblastech mají klesnout opět ke -12 stupňům Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu