Výstrahu před deštěm a povodněmi nahradí krátké babí léto. Čekají nás slunečné dny, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

Od úterý do středečního rána je v platnosti výstraha před vydatným deštěm a povodněmi, která platí pro části Moravskoslezského a Zlínského kraje. Podle meteoroložky ale srážky ustávají, výstraha prodloužena nebude a co víc, dočkáme se alespoň krátkého babího léta. "Úderem dnešního odpoledne nastanou slunečné dny," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Výstraha před velmi vydatným deštěm platí do deváté hodiny ranní pro Moravskoslezský a Zlínský kraj, konkrétně pro města Frýdek-Místek, Jablunkov, Třinec, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Rožnov pod Radhoštěm a Vsetín. Do dvanácté hodiny pak pro Český Těšín, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov a Třinec platí i povodňová bdělost. Podle meteoroložky srážek ubývá a výstraha prodloužena nebude.

"Srážky už ustávají. Byly velmi vydatné, například na Lysé hoře spadlo za posledních 24 hodin 109 milimetrů, ale v současné chvíli slábnou. Nyní jsou hodinové srážkové úhrny do sedmi milimetrů, během dopoledních hodin budou ustávat. Prší jen v okolí Beskyd, jinak je to beze srážek," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Kromě toho, že během prvního školního dne budou srážky ustávat, přijde do Česka alespoň na pár dní vytoužené babí léto. Teploty se budou držet nad 20 stupni Celsia a příjemné počasí bychom si mohli užívat minimálně do neděle.

"Výstraha už nebude prodloužena a od dnešního odpoledne nastanou slunečné dny. Až do konce týdne se obejdeme beze srážek," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.