Tajemná čísla, která provází pohřeb Josefa Abrháma. Den poté by Libuše Šafránková slavila nedožité 69. narozeniny. Promluvil odborník a numeroložka

Josef Abrhám mladší (vlevo)
Josef Abrhám mladší (vlevo)
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2022

Pohřeb herecké legendy Josefa Abrháma (†82) provází velmi silná symbolika. Datum posledního rozloučení totiž bylo zvoleno o pouhý den dříve, než by jeho zesnulá manželka Libuše Šafránková (†68) oslavila své nedožité 69. narozeniny. Co mohli pozůstalí takovým gestem myslet, nastínil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš (55). "Takto zvolené datum může naznačovat například blízkost obou manželů," uvedl. Na dotaz redakce pak respektovaná numeroložka Lenka Suchardová rozebrala magickou »devětašedesátku«.

Rodina po zesnulém herci Josefu Abrhámovi se rozhodla uspořádat poslední rozloučení jen den před narozeninami loni zemřelé Libuše Šafránkové. O možných pohnutkách pozůstalých pro ŽivotvČesku.cz promluvil rodinný psycholog Jeroným Klimeš, který se ve své praxi zabývá také psychologií spojenou s vírou v Boha.

"Co přesně tím bylo myšleno, to bychom se museli samozřejmě zeptat Abrhámových. Symbolická gesta mají v tomto případě často význam jen pro toho, kdo je činí, případně jim veřejnost může přikládat význam úplně jiný. Je ale možné, že se pozůstalí snažili poukázat na blízkost mezi oběma zesnulými, která byla v českém showbyznysu velmi výjimečná, a nechtěli si výročí pohřbu připomínat v den narozenin," nabídl pro ŽivotvČesku.cz možné vysvětlení renomovaný odborník.

"Možná také chtěli obě data přiblížit k sobě stejně, jako se po smrti obvykle manželé ukládají do společného hrobu na důkaz toho, že jejich láska trvá až za hrob. Manželé Abrhámovi sice spolu pohřbeni nebudou, což je trochu zvláštní, ale poslední přání je zkrátka poslední přání. Rodina je tedy mohla chtít uložit blízko sebe alespoň takto symbolicky," poukázal pro ŽivotvČesku.cz na možný výklad Jeroným Klimeš.

Josef Abrhám přežil svou manželku o necelý rok. Zatímco Libuše Šafránková zemřela 9. června nečekaně na pooperační komplikace ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, on sám vydechl naposledy v nemocnici v Mělníce.

Příčinou smrti měl být zápal plic. Po smrti životní lásky se herec na veřejnosti téměř neukazoval. Jeho zdravotní stav byl chatrný a řada jeho blízkých se nechala slyšet, že bez Libuše Šafránkové ztratil ovdovělý herec životní elán. V jejich společném domě sám nechtěl žít, a tak poslední měsíce života prožil po boku rodiny svého syna Josefa Abrháma mladšího (45) na Mělnicku.

"Myslím, že v tomto případě si zaslouží manželé Abrhámovi veliké ocenění, protože i přes to, že se pohybovali v showbyznysu, si po celý život zachovali úroveň a velmi dobré vztahy jak se svým okolím, tak s veřejností. Je také neobvyklé, aby spolu herecký pár strávil celý život bez větších skandálů," zdůraznil Jeroným Klimeš fakt, ze kterého by si mnozí rozhodně mohli vzít příklad.

Ohledně významu čísel, která mají určitou symboliku, v rámci slavné manželské dvojice promluvila numeroložka Lenka Suchardová. Jednak zajímavá z pohledu tohoto odvětví, které se zabývá iracionálním a pseudovědeckým hledáním různých významů čísel, je narozeninová číslice »69«, dále pak odbornice upozornila na číslo »666«.

"Pokud se podíváme na 69, tak šest plus devět je patnáct (15), a pokud číslo patnáct rozdělíme, tak jedna plus pět se rovná šest (6). Hlavní symbolika šestky je rodina, přátelství, zamilovanost, krása… Josef Abrhám své zesnulé manželce udělá velkou radost na duši, protože budou spolu. A protože šestka se skládá ze součtu patnáct (15 / 1 + 5), kdy jednička je jako jeho vlastní já, které se nastartuje do pětky, což ho teleportuje či díky tomu přejde most na druhou stranu, budou zejména díky výsledné šestce zase společně prožívat radost v jiném časoprostoru. A protože paní Šafránková by oslavila 69 let, tak v numerologii toto číslo představuje kombinaci zkušenosti a moudrosti a také hravosti," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaná numeroložka Lenka Suchardová význam čísel, která herecký pár po jejich skonu provází.

Dále pak numeroložka upozornila, že je potřeba se podívat na pondělní datum. Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem totiž nese další symboliku, a to v podobě tří šestek (666).

"Dnes je šestého šestý (6. června) a následně součet roku 2022, kdy se sčítají dvojky, tvoří třetí šestku. A když to celé sečteme, tak vychází osudové číslo, což je osmnáct (6 + 6 + 6). A když osmnáctku (18), která nám vyjde, redukujeme, tedy rozdělíme osmnáctku na jedničku a osmičku (1 a 8), kdy je budeme dále sčítat, tak výsledek nám opět dává devítku (1 + 8). A součtem roku, tedy všech dvojek, máme opět šestku, což ve výsledku dá číslo 69," dodala pro ŽivotvČesku.cz Lenka Suchardová ohledně symboliky čísel.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.