Vzkaz do nebe pro Petra Muka. Manželka žije na Slovensku, jeho hlas tu chybí, říká blízký přítel

Petr Muk by 4. února oslavil 56. narozeniny
Petr Muk by 4. února oslavil 56. narozeniny
Foto: showpix.cz

Čas utíká jako voda. Před deseti lety odešel do hudebního nebe nadaný zpěvák Petr Muk (†45), jehož odkaz zůstává v jeho skladbách, který dával srdce i duši. Richard Dušák, který byl po mnoho let jeho manažerem a také blízkým kamarádem, zavzpomínal na legendárního muzikanta, který by oslavil 56. narozeniny. "Žili jsme spolu prací kolem Oceánu, poté Shalomu a kolem jeho sólové kariéry. Hrozně nám všem chybí," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Petr Muk už jako patnáctiletý chlapec propadl lásce k hudbě a vystupoval s různými kapelami. Od roku 1985 byl zpěvákem skupiny Oceán a o sedm let později vznikl nový hudební projekt Shalom, kde s Petrem Mukem hráli Petr Kučera (55) a Petr Hons (56).

Od roku 1997 zahájil sólovou dráhu a ztvárnil také řadu muzikálových rolí například v Johance z Arku nebo Galileovi. Dne 24. května 2010 byl nalezen bez známek života ve svém pražském bytě a česká hudební scéna přišla o významnou osobnost s jedinečným hlasem, který zůstane nezapomenutelným.

"Už nezbývá nic jiného, než vzpomínat. Byl to skvělý chlap, kamarád, zpěvák a muzikant. Vzpomínáme na něj stále, obzvlášť v době narozenin. Každoročně v létě se také scházíme s jeho kolegy-muzikanty na festivalu Kouřimská skála. Bohužel loni nám to nepovolili a s obavami vyhlížíme, jestli to vůbec proběhne letos," řekl pro ŽivotvČesku.cz Richard Dušák, dlouholetý manažer a kamarád zesnulého zpěváka.

S Petrem Mukem se seznámili v roce 1987 na festivalu v Českých Budějovicích.

"Muzika Oceánu mě oslovila a Petr mě uchvátil. Na přelomu roku 1990 a 1991 jsem pracoval jako jeho manažer, založil jsem si vlastní agenturu RichART a dělali jsme koncerty Oceánu. Skamarádili jsme se, žili jsme prací kolem Oceánu, poté Shalomu a pak kolem jeho sólové kariéry. Seznámili jsme i naše rodiny, jezdili jsme na dovolené, potápět se, zažili jsme spoustu mimohudebních zážitků, na které člověk nezapomene," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na Petra Muka jeho blízký přítel, které s ním pojila dlouholetá spolupráce i přátelství.

Richard Dušák je i nadále v pravidelném kontaktu se zpěvákovou manželkou i otcem. Vytvořili si společně tradici, která letos poprvé nemohla být dodržena.

"Jsme v kontaktu s Evou i jeho tátou. Měli jsme tradici, že první víkend v lednu jsme se scházeli v Krumlově a zavzpomínali jsme na Petra. Letos to nebylo možné. Petrova manželka s dcerou Noemi žijí v Bratislavě, tak komunikujeme aspoň na dálku přes sociální sítě," vyjádřil se Richard Dušák pro ŽivotvČesku.cz.

Talent se zrcadlí také v nejmladší dceři Petra Muka Noemi (má ještě dvě sestry, pozn.red.), která si zamilovala tanec a je v něm opravdu skvělá. "Nejmladší dcera Noemi je velmi talentovaná, takže sdílíme její vystoupení. Pustila se do tance a je v tom vynikající," prozradil Richard Dušák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že zpěvák s hlasem od pánaboh, který odešel tak předčasně, mu hodně schází. "Hrozně nám chybí. Byl to skvělý člověk i kamarád," dodal.

Hudebník a otčím zpěvačky Heleny Zeťové (40) Lešek Semelka (74) současnou dobu nevnímá dob...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.