Vzorný otec Leoš Mareš se pustil do činnosti, které se mnoho mužů vyhýbá obloukem. Jeho žena zatím odpočívala na pedikúře

Leoš Mareš
Leoš Mareš
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2022

Moderní otcové se už většinou péče o potomky nebojí. Jakmile ale dojde na výměnu plen, nejeden ostřílený muž znejistí. To se však netýká Leoše Mareše (46), který se neohroženě pustil do akce, zatímco jeho manželka Monika Marešová (41) odpočívala na pedikúře. Její nohy si odpočinek určitě zaslouží, a to především vzhledem k tomu, že se po porodu poctivě věnuje dlouhým procházkám s kočárkem. Tuto snahu kvitovala také odbornice na zdravý životní styl, lékařka Kateřina Cajthamlová (59). "Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz.

Pro moderátora Leoše Mareše jsou »jeho holky«, manželka Monika Marešová a malá dcera Alex, prioritou. Aby se obě měly jako v bavlnce, neváhá se zapojit do všech možných domácích aktivit a nezalekne se ani disciplíny, která je pro některé muže mnohdy ještě velmi tajuplná. Řeč je o přebalování miminek.

Aby si jeho choť, pro kterou jsou jistě první týdny v mateřské roli velmi náročné, mohla pořádně odpočinout a dopřát si péči o sebe, vyrazil s ní oblíbený moderátor do kosmetického salonu na pedikúru. Tak pak plnil roli chůvy, zatímco Monika Marešová si dopřála zasloužený relax.

Maminka malé Alex, které jsou už tři měsíce, totiž rozhodně nepatří mezi ženy, které by s narozením potomka odsunuly péči o svůj zevnějšek na vedlejší kolej. Krátce po porodu se tak například i z důvodu zlepšení kondice pustila do svižných vycházek s kočárkem, které jsou velmi oblíbenou sportovní aktivitou čerstvých matek.

Že dobře dělá, potvrdila ostatně také lékařka Kateřina Cajthamlová, kterou znají především televizní diváci z mnoha pořadů o hubnutí a zdravém životním stylu. "Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně. To se nebavíme o hubnutí, ale o tom, aby byl člověk zdravý. Ještě za socialismu měla přitom průměrná maminka na mateřské tak 28 hodin pohybu týdně, což už je množství, které se na kondici projevit mohlo," vysvětlila lékařka pro ŽivotvČesku.cz důležitost pravidelného pohybu na čerstvém vzduchu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.