Vzpomínky Mikuláše Hrbáčka na SuperStar: Už bych se znovu nepřihlásil. Od soutěže jsem nic nečekal, říká

Mikuláš Hrbáček v SuperStar
Mikuláš Hrbáček v SuperStar
Foto: Se svolením TV Nova
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2021

Mikuláš Hrbáček (18) je zpěvák, textař a účastník loňské série Česko Slovenské SuperStar. Do finálových kol se sympatickému mladíkovi probojovat nepodařilo, ale i tak zaujal barvou hlasu a svým vystupováním. Na soutěž, která ho hudebně posunula dál, vzpomíná i rok po jejím skončení. "Mám krásné vzpomínky. Bylo to asi nejvíc velkolepé období v mém životě. Díky soutěži jsem si vlastně uvědomil, že hudba a umění je to, co mě naplňuje a je smyslem mého života," řekl Mikuláš Hrbáček pro ŽivotvČesku.cz

Mikuláš Hrbáček miluje hudbu a zpěv. Rozhodl se proto zkusit své štěstí v loňské řadě soutěže Česko Slovenské SuperStar. I když nevyhrál a neprobojoval se ani do finále, soutěž mu změnila život. Díky tomu se mohl začít naplno věnovat tomu, co ho baví. Přiznává ale, že znovu by se nejspíše nepřihlásil, protože účast v dalších řadách už by mu z jeho pohledu nic nepřinesla.

"Už bych se asi znovu nepřihlásil, a to jen z důvodu, že jsem tam našel, co jsem hledal, tedy motivaci dělat hudbu. Já do soutěže šel s tím, že od toho nic nečekám. Tím pádem jsem byl za každé pozitivní hodnocení a postup do dalšího kola hrozně moc vděčný. Pokora a vděk jsou podle mě na prvním místě. Musíte si uvědomit, že jste v soutěži, na kterou se dívá třetina republiky, což se prostě jen tak někomu nestane, takže všichni, kdo se zúčastní, by měli být vděční za tuhle příležitost," řekl pro ŽivotvČesku.cz Mikuláš Hrbáček.

Zpěvák začal hned po svém konci v soutěži pracovat na své sólové kariéře. Spolupracoval se skupinou Slza a před pár dny vydal svoji první desku. Je tak dalším důkazem toho, že úspěchu po účasti v SuperStar mohou dosáhnout i ti, kteří ji nevyhráli. Důležitá je další práce.

"Původně jsem neměl záměr vytvořit album jako celek. Na podzim jsem ale zažil asi nejhorší období v mém životě, kdy jsem bojoval sám se sebou, a na základě toho se pocity mého srdce začaly objevovat v poznámkovém bloku ve formě textů. Album v této lyrické formě a s melodií pouze v mé hlavě vzniklo asi během tří měsíců. Poté mě oslovil Michal Jiráň, bubeník Milana Peroutky, s tím, že mi nabídl nahrání alba s ním. Je totiž nejen bubeník, ale i producent a skvělý hudebník. Začali jsme na albu pracovat na přelomu března a z mé strany bylo vše dokončeno na konci června," dodal Mikuláš Hrbáček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.