Vztah Jany Adamcové se synem drogového bosse Pabla Escobara už není tak žhavý a dynamický. Zůstal respekt. Kolumbie jde teď stranou

Moderátorka Jana Adamcová
Moderátorka Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2022

Jana Adamcová (50), bývalá mluvčí vlády, na sebe v minulosti upozornila svou cestou do Kolumbie, kde se setkala se synem známého narkobarona Pabla Escobara (†44), jehož životní příběh ji natolik zaujal, že o něm dokonce napsala knihu. Tehdy v mediálním prostoru dokonce vznikla řada fám, že s dotyčným mužem navázala intimní vztah, což sama rázně popírá. Nyní pro ŽivotvČesku.cz uvedla, zda má po vydání knihy nějaké další plány a zda se do Kolumbie vydá znovu. "Není to teď vůbec na pořadu dne," řekla.

V minulém roce doznal život Jany Adamcové mnoha změn a zvratů. Nejdříve přiznala, že její manželství s režisérem Jiřím Adamcem (73) je v troskách. Společné Vánoce, kterými se pochlubili i veřejně, byly spíše dílem rodinné tradice než partnerské lásky. Odešla také z Úřadu vlády České republiky, kde pracovala jako tisková mluvčí. V neposlední řadě také jela na dovolenou do Kolumbie, kde došlo k pro ni osudovému setkání.

Seznámila se zde totiž se synem drogového bosse Pabla Escobara - Sebastiánem Marroquínem, který si změnil jméno z původního Juan Pablo Escobar. Jana Adamcová přiznala, že muže se silným životním příběhem zkusila ze zvědavosti kontaktovat přes sociální sítě. "Máme spolu vřelý a kamarádský vztah založený na vzájemné úctě a respektu," uvedla pro jistotu pro ŽivotvČesku.cz, aby vyvrátila spekulace o tom, že by snad mezi nimi někdy bylo něco víc.

O životním příběhu Escobara mladšího a Kolumbii nakonec Jana Adamcová napsala knihu, na jejímž počátku stálo prosté zaujetí seriálem streamovací služby Netflix »Narcos«, který právě o Pablu Escobarovi pojednává. Ten si získal srdce řady fanoušků, ovšem zdaleka ne každý díky němu vyrazil do Kolumbie, aby se sám dověděl o tématu víc. I z toho důvodu je pochopitelné, že mnoha lidem přijde na mysl, zda má Jana Adamcová v Kolumbii nějaké další plány.

"Teď se do Kolumbie určitě vůbec nechystám, není to na pořadu dne. Výstupem z toho všeho měla být knížka, ta vyšla a pár lidí v mém okolí ji četlo. Říkali, že se od ní nemohli odtrhnout, tak doufám, že si ji třeba přečte někdo další a bude se mu také líbit," vyvrátila možnost brzkého návratu do Kolumbie pro ŽivotvČesku.cz bývalá vládní mluvčí.

"Žádný další projekt teď v té souvislosti nemám, zkrátka nic zajímavého. A popravdě, i kdybych měla, asi bych o tom v tuto chvíli nerada mluvila, protože by se všude zase psalo, že už zase letím za Escobarem nebo něco takového. Je to i důvod, proč teď vlastně moc nechci dávat rozhovory. Vůbec nepotřebuji být slavná za tuhle cenu," posteskla si pro redakci ŽivotvČesku.cz Jana Adamcová s tím, že ji reakce okolí zklamaly.

Přestože se však nechystá zrovna do Kolumbie, bez plánů doma přes léto Jana Adamcová sedět nebude. "Pojedeme s dětmi na Floridu, kde bude dcera měsíc navštěvovat hereckou letní školu, jako tomu je každý rok, vlastně až na dva minulé roky, kdy to nešlo kvůli covidu. Bude to tak takový návrat a už se na něj těšíme," nastínila pro ŽivotvČesku.cz, kam její kroky v brzké době povedou.

S režisérem Jiřím Adamcem, kterého si brala v roce 2006, má sympatická moderátorka dvě děti, syna Daniela (17) a dceru Jasmínu (14). Již nějakou dobu žijí manželé v odloučení, nicméně spolu nadále fungují jako rodiče pro své děti. Rozvod, ke kterému se mezi nimi schylovalo, je však momentálně podle dostupných informací pozastavený.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.