Vztahy na bodu mrazu: Princ Harry chtěl uctít památku veteránů, královská rodina ho tvrdě odmítla

Princ Harry s manželkou Meghan
Princ Harry s manželkou Meghan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2020

Každoročně proběhne ve Velké Británii slavnostní vzpomínková akce v rámci tzv. Remembrance Day (v překladu Vzpomínkový den), kdy britská královská rodina uctí památku válečných veteránů. I přes současný stav kvůli epidemii koronaviru se událost konala. Nečekaně byl však odmítnut princ Harry (36), který takové gesto od vlastní rodiny zřejmě nečekal.

V Británii se konal tradiční Remembrance Day, kdy lidé vzpomínají na padlé válečné veterány a uctívají jejich památku. Na tomto slavnostním dni samozřejmě nesmí chybět královská rodina, jejíž přítomnost je tradicí stejně jako to, že její členové pokládají věnce z květin k válečnému památníku Cenotaph na londýnské ulici Whitehall. Svou poctu chtěl projevit i princ Harry, vévoda ze Sussexu, který sloužil jako kapitán Walesu v britské armádě dlouhých deset let a ve vojenské komunitě věnoval hodně úsilí také humanitární činnosti. V současné době sice žije s manželkou Meghan Markle (39) a ročním synem Archiem Harrisonem v Los Angeles, ale to nic nemění na faktu, že chtěl uctít vojáky, kteří padli v boji, jak uvedl Harper´s Bazaar.

Požádal tedy, aby byl položen u válečného památníku jeho jménem věnec z máku, kterým by tak dal najevo úctu a vzpomínku na padlé vojáky. Dočkal se však tvrdého odmítnutí.  Podle všeho je to jeden z pádných důkazů, jak se vévoda ze Sussexu vzdaluje vlastní rodině a vztahy mezi nimi jsou chladnější než dříve, informoval americký magazín People. A tak princ Harry vzdal hold těm, kteří obětovali životy pro svobodu druhých svým vlastním způsobem. V neděli 8. listopadu navštívil národní hřbitov v LA po boku vévodkyně ze Sussexu.

"Harry s Meghan navštívili v neděli soukromě národní hřbitov v Los Angeles na počest Remembrance Day v Británii. Položili tam květiny z vlastní zahrady jako projev osobního uznání na dva z hrobů padlých vojáků. Jednoho z kanadského královského dělostřelectva a druhého z australského letectva," vysvětlovalo prohlášení na osobním profilu Meghan Markle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.