Yennefer ze seriálu Zaklínač je pod maskou snědá kráska. Anya Chalotra promluvila o odvážných scénách

Profimedia
Herečka Anya Chalotra
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 20. 7. 2021

Seriál Zaklínač, jehož první série se dočkala obrovské popularity a už 17. prosince vyjde druhá, proslavil spoustu dosud neznámých mladých herců. Mezi nimi je i Anya Chalotra (24), která získala roli Yennefer. Ve své první velké roli musela zvládnout nejen natáčení s falešným hrbem a uměle vytvořeným křivým obličejem, ale i velmi odvážné scény. Ve skutečnosti je Anya krásná mladá žena, která se zpočátku ve velkém seriálovém světě cítila ztracená.

Anya Chalotra už měla pár menších rolí ve filmech a seriálech, které si ale pozornost běžného diváka nezískaly. Proslavil ji až seriál Zaklínač, v němž získala hlavní ženskou roli. Jako Yennefer musela mít po několik dílů hrb a křivý obličej, nakonec se z ní ale stala kráska s nepřehlédnutelnýma fialovýma očima. I ve skutečnosti je Anya velmi pohledná žena, která se ve velkých studiích Netflixu dlouho osmělovala.

"Nikdy jsem neviděla tak obrovský plac. Nikdy jsem ani nenatáčela nic, co by stálo tolik peněz. Všechno před námi ožívalo a myslím si, že to i dost povzbudilo naše ambice. Ani jsem nemusela příliš pracovat se svou fantazií, všechno mi bylo nabídnuto na stříbrném podnosu. Došlo mi, jak velkou nesu odpovědnost za to, aby se divákům Zaklínač líbil," řekla Chalotra v rozhovoru pro magazín Glamour.

Největší výzvou pro Anyu bylo mlčení. "Nesměla jsem vyzradit děj. Hned po natáčení jsme měli spoustu schůzek s novináři i s fanoušky a Netflix nám, nováčkům, dal intenzivní školení. Bála jsem se, že se nedokážu vyhnout odpovědi na otázku, která by byť jen naznačila důležitou dějovou linii, nebo že mi bude odpověď vidět na očích, aniž bych něco řekla. Naštěstí jsem to zvládla a naučila jsem se v tom chodit," prozradila mladá herečka.

Zaklínač zcela změnil britské krásce život. "Jako člověk jsem se díky natáčení hodně vyvinula. Do té doby jsem žila velmi spořádaným životem v Oxfordu, každý den jsem chodila do školy a zničehonic jsem žila jinak a jinde. Cítím se jako silnější osobnost a určitě jsem pochytila spoustu užitečných znalostí," uvedla Anya Chalotra s tím, že se cítí sebevědoměji i ohledně svého vzhledu.

Seriál Zaklínač, jehož první série se před dvěma lety dočkala obrovské popularity, nyní na...

Anya Chalotra si nyní věří víc i díky odvážným scénám. "Před kamerou jsem stála i úplně nahá a rychle jsem se musela naučit si věřit, protože čas jsou peníze. Nedá se plýtvat časem kvůli stydlivosti. Pokud Yennefer měla vypadat sebevědomě, musela jsem se já tak cítit. Svého těla si teď určitě víc vážím," dodala mladá talentovaná herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu