Youtuber Karel »Kovy« Kovář natočil video o koronaviru. Česká lékařská komora mu veřejně poděkovala

Karel
Karel „Kovy“ Kovář natočil video o koronaviru
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

Influencer a populární tvář českého YouTube Karel Kovář (24), známý také pod přezdívkou »Kovy«, se rozhodl natočit video, ve kterém se vyjadřuje k současnému stavu Česka a koronavirové krizi. Za jeho postoj ho ocenila i Česka lékařská komora na sociálních sítích.

Karel »Kovy« Kovář patří mezi oblíbené osobnosti a na svém YouTube kanále má přes 835 000 odběratelů, kteří ho pravidelně sledují. Zazářil také jako tanečník v televizní show StarDance …když hvězdy tančí, kde se mu podařilo probojovat s taneční partnerkou Veronikou Liškovou (20) téměř až k samotnému finále. Je také autorem dvou úspěšných knih a svůj skvělý projev a talent uplatňuje i v dabingu. Před pár dny se i on rozhodl veřejně vyjádřit k současné koronavirové situace panující v Česku. Za jeho slova ho ocenila dokonce i Česká lékařská komora na svém Facebooku a poděkovala mu. "Roušky, mytí rukou, rozestupy, minimální kontakt. V sázce je hodně. Experti i lékaři z první linie varují před tím, aby nezkolabovalo zdravotnictví. Aby byli vůbec zdraví lékaři, kteří budou schopni poskytovat běžnou péči," říká Kovy ve videu na YouTube.

"Můj subjektivní názor je, že těch důvodů proč jsme v tuhle chvíli v takové situaci, je hned několik. První vlna proběhla díky rouškám a přesným a včasným opatřením, která jsme dodržovali tak jemně, že jsme se neměli z čeho poučit. Na rozdíl třeba od Italů," uvádí ve videu na svém kanále.

Úžasný youtuber KOVY. Díky moc!!!!! Sdílejte prosím!!!!

Zveřejnil(a) Česká lékařská komora dne Pátek 16. října 2020

Podle jeho vyjádření je však zásadní to, jaká nálada panuje ve společnosti. "Jako jedinci jsme každý v jiné situaci, na někoho opatření dopadají napřímo – kultura, podniky, služby. Něčí práci třeba zase tak neovlivňují, každopádně každého z nás ovlivňuje to, jaká nálada je ve společnosti," říká oblíbený youtuber. Ve svém videu pak popisuje řadu zajímavostí a věnuje se problematice více do hloubky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.