Reklama:

Youtuber MikeJePan zadržen. Je podezřelý z vydírání. Právník prozradil, kolik let mu hrozí ve vězení

Známý youtuber Mike Pán
Známý youtuber Mike Pán
Foto: Archiv ŽivotvČesku.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2021

Podnikatel a youtuber MikeJePan (původně používal jméno Mikael Oganesjan) byl zadržen policisty. V tuto chvíli by se mělo jednat o tom, zda skončí ve vazbě. Podle prvních informací je podezřelý z vydírání. "Mohu potvrdit, že jsme dnes dělali policejní úkony. Byla při nich zadržena osoba," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Reklama:

Mike Pán (v komunitě yotuberů známý jako MikeJePan) založil svou kariéru na dráždění policistů. Populární jsou jeho videa, ve kterých »školí« městské strážníky. Kontroverzní hvězda sociálních sítích na sebe naposledy upozornila, když na Karlův most v Praze nechala rozmístit tři vozidla.

Reklama:

Třiadvacetiletý MikeJePan byl nyní zadržen policisty. "Mohu potvrdit, že jsme dnes dělali policejní úkony. Byla při nich zadržena osoba. Veškeré komentování případu si vyhradilo Obvodní zastupitelstvo pro Prahu 6," řekla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Podle informací portálu Blesk.cz je zadrženým mužem právě MikeJePan a má se jednat o podezření z trestného činu vydírání.

"Za vydírání hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 4 léta. Ale pokud je spáchán například se zbraní, vůči svědkovi, anebo jako člen organizované skupiny, může jít pachatel takového skutku do vězení až na 8 let," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz renomovaný pražský advokát Tomáš Maxa, co za přečin vydírání hrozí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: