Yvetta Kornová má bolest vepsanou ve tváři. Režisér Magnusek ukázal video, ve kterém skončí s Martinem Dejdarem v popelnici

Autor: Se svolením Tomáše Magnuska | Společně sami
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2022

Po třiceti letech se herečka a někdejší dětská hvězda Yvetta Kornová (60) vrací na filmová plátna. V seriálu režiséra Tomáše Magnuska (38) »Společně sami« ztvárnila bezdomovkyni. V roli využila zkušenosti ze svého dramatického života - závislost na alkoholu ji totiž před lety na čas vyhnala na ulici. "Má všechnu tu bolest vepsanou ve tváři," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér seriálu s pokorou v hlase.

V mládí patřila Yvetta Kornová mezi skutečně krásné herečky a i dnes je v jejím výrazu něco jen těžko uchopitelného, co zaujme na první pohled. I to bylo důvodem, proč se režisér Tomáš Magnusek rozhodl zapomenutou dětskou hvězdu, kterou si diváci pamatují například ze seriálu »Přijela k nám pouť«, znovu vrátit před kamery.

"Nedávno vyšla knížka o Yvettině životě, kterou ona sama křtila. Prošlo to v podstatě bez povšimnutí médií. V té knížce popisuje všechny ty hrůzy, které zažila v době, kdy byla na ulici. Na křtu byly také její dcery a vnoučata a bylo to krásné. Ona má všechnu tu bolest vepsanou ve tváři," promluvil o jedné z hrdinek svého nového seriálu režisér Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s pokorou v hlase.

Po boku herce Martina Dejdara (57) v seriálu, který diváci uvidí v příštím roce, ztvárňuje Yvetta Kornová bezdomovkyni. Že ve svém pojetí role zúročila i své těžké životní zkušenosti, je tak zřejmé. Dnes žije herečka poklidným životem v domku se svými kočkami a pro server iDNES prozradila, že je šťastně zadaná, dokonce zvažuje svatbu.

"Já věřím, že všechno zlé už je skutečně za Yvettou a teď už ji do konce života čeká jen to dobré. Že dostala druhou šanci a že teď bude znovu hrát. Doufám, že to bude podobné jako před lety s Reginou Rázlovou. Ta také nehrála a já jsem si řekl, že bychom jí mohli pomoci dostat se z té beznaděje a dostat ji zase před kameru. A ono se to povedlo. Dnes je úplně na roztrhání a je velmi obsazovaná," připomněl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek životní příběh další české herečky, které v minulosti pomohl s comebackem.

Regina Rázlová (75) prožila poměrně pohnutý život. V devadesátých letech byla propuštěna z Národního divadla, a to především kvůli politické minulosti svého otce Stanislava Rázla, který byl prvním předsedou vlády za sovětské okupace. Poté se živila nekvalifikovanými pracemi, až se nakonec stala předsedkyní představenstva firmy Skloexport. V roce 1998, ve kterém také hrála v pohádce České televize »Zlatý copánek«, byla zadržena policií a strávila rok ve vazbě, protože byla podezřelá z vytunelování firmy. To se nakonec nepotvrdilo a herečka vysoudila odškodné. Na filmová plátna se vrátila v roce 2014 ve filmu Tomáše Magnuska »Modelky s.r.o.« a od té doby hojně hraje v seriálech i filmech.

Yvetta Kornová
Yvetta Kornová
Foto: Nextfoto

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.