Z extrému do extrému. Čeká nás téměř jarní počasí, bude až 9 stupňů Celsia, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2021

Počasí v Česku se v novém týdnu opět utrhne ze řetězu. Potěší zejména milovníky plusových teplot. Po studeném víkendu, ve kterém v nížinách prší a roztává sníh, kvůli kterému meteorologové vydali stav povodňové bdělosti, ve vyšších polohách se místy vyskytuje husté sněžení. Jenže to se od poloviny týdne změní. "Od čtvrtka do Česka pronikne teplé jižní proudění," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nadcházející týden bude ve znamení změn. Po víkendu, kdy převažovala zatažená obloha s občasným sněžením, nás v pondělí čeká částečné ustávání srážek a méně oblačnosti. A od čtvrtka se výrazně oteplí.

"V novém týdnu bude počasí z extrému do extrému. V úvodu k nám bude ze severozápadu proudit studený vzduch, takže v ranních minimech to bude až mínus 10 stupňů Celsia, kdy musíme počítat s občasným sněžením případně sněhovými přeháňkami a přes den to budou teploty okolo nuly. A od čtvrtka se počasí změní na teplé jižní proudění, teploty půjdou velmi rychle nahoru až k 9 stupňům Celsia a bude pršet i v horských oblastech, takže nás čeká obleva. Do té doby tedy pozor na náledí. A co bude nepříjemné, že máme před sebou poměrně větrný týden a pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr s nárazy okolo 55 km/h," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová z pražského Meteopressu s tím, že letošní leden se odvíjí v duchu »zima, teplo, zima« a stejné predikce patří k nadcházejícímu týdnu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.