Z manžela se stal laktační poradce, říká Iveta Vítová a prozradila, kdo s miminkem nejvíce pomáhá

Iveta Vítová a její sny Matěj
Iveta Vítová a její sny Matěj
Foto: Se svolením Ivety Vítové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2021

Televizní moderátorka Iveta Vítová (38) chtěla mít vždy dvě děti, takže nyní si naplno užívá, že plán se jí povedlo naplnit. Téměř měsíční Matěj je dokrmován pomocí stříkačky a moderátorka otevřeně řekla, co to pro ni v prvních dnech po porodu znamenalo. "Myslela jsem si dlouho, že dokrmování přes stříkačku je něco šíleného, ale teď už vím, že je to zcela běžná věc, kterou zažila každá druhá maminka," řekla moderátorka pro ŽivotvČesku.cz.

V červenci se rodina Ivety Vítové rozrostla o malého Matěje, o kterého s láskou pečuje i jeho sedmiletá sestra Anetka. Dvě děti je počet, který by oblíbená moderátorka už nerada překonávala, protože se jí tak splnil sen a další potomek už by byl prý výrazně nad plán.

"Třetí dítě už nebude (bouřlivě se směje). Říkala jsem vždy, že chci dvě děti, dnes je mi 38, dvě děti mám a je tedy splněno. Nyní si znovu užívám péči o maličké miminko a říkám, že dvě jsou tak akorát, pak už by to ani nešlo, protože přeci budu už na děti stará," řekla pro ŽivotvČesku.cz moderátorka s úsměvem a pochválila dceru Anetku, která po prázdninách zamíří už do druhé třídy.

"Anetka je moc šikovná, stará se o bratříčka opravdu zodpovědně a někdy ji až musím od něj odhánět, aby pomáhala trošku méně a nějak ho třeba nepomačkala. Já vždy s nadsázkou říkám, že kdyby mohla, tak miminko i nakojí. Vůbec se u ní neprojevila žádná žárlivost, naopak pořád říká, že miminko je vlastně její, protože si ho v první třídě přála za samé jedničky, tak se jí to vyplnilo," přiznala okouzlující žena, která by se po mateřské dovolené ráda vrátila do televize.

"Nyní na to myšlenky nemám a soustředím se na jiné věci, ale ráda bych se jednou na Novu vrátila, ale je to daleko a taky uvidíme, jak to celé bude. Je možné, že když mám dvě děti, bude to spíše na poloviční úvazek, ale to jsou všechno úvahy, na které bude ještě plno času," uvedla sympatická moderátorka, která se po porodu lehce trápila s tím, že Matěj málo papá a máma ho dokrmuje pomocí stříkačky. Obavy ale rozptýlilo, když si na toto téma popovídala s dalšími ženami.

"Dokrmování přes stříkačku je trochu boj, ale hlavní je, že Matýsek přibírá. Nejdříve jsem problémy okolo kojení nevnímala a měla jsem takový pocit, že u každého to musí automaticky probíhat hladce... Když se nyní začnu s někým bavit, nebo to se svými kamarádkami řeší moje maminka, nebo i můj manžel to řeší, ze kterého se stal pomalu laktační poradce, tak najednou zjišťujeme, že každá druhá maminka měla v začátku kojení nějaký problém. Myslela jsem si dlouho, že dokrmování přes stříkačku je něco šíleného, ale teď už vím, že je to zcela běžná věc, kterou zažila každá druhá maminka. Lékaři mi řekli, že je to lepší přes stříkačku, že když dáme výživu do lahvičky, tak se malý nenaučí správně sát," prozradila otevřeně s tím, že mateřství je období, kdy se naučila plno věcí nejen o svém dítěti, ale i sama o sobě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.