Z občasné bolesti hlavy se vyklubal nádor velikosti tenisového míčku. Viki z MasterChefa se modlí za maminku, jež podstoupila operaci mozku

Kuchařka Viki Hrazdílková
Kuchařka Viki Hrazdílková
Foto: Se svolením TV Nova
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2023

Krásná a vždy dobře naladěná Viktorie Hrazdílková Lipovčanová, jež je známá jako Viki z kulinářské show MasterChef, prožívá náročné období. Od konce srpna, kdy její maminka zkolabovala a podstoupila náročnou operaci mozku, žije sympatická Viki v neustálém stresu. Hlavu jí ale naštěstí zaměstnávají aktivity spojené se stavbou jejího domu. Velkou podporu má také ve svých sledujících na sociální síti Instagram. O tom, že je pro Viki zdraví na prvním místě, promluvila pro ŽivotvČesku.cz již před časem. V posledních dnech si ale kvůli příhodě s maminkou zdravého těla cení ještě více.

Viki Hrazdílková Lipovčanová si se svým manželem Radkem v posledních měsících budují vysněné bydlení. V moravském Kyjově aktuálně dovybavují domeček, který je pro ně radost, ale občas, jak to tak bývá, i starost. I za to je však sympatická účastnice televizní gastro show nyní vděčná. Zařizování kolem domu jí alespoň zaměstnává myšlenky v nelehkém období. 

Koncem srpna zasáhla Viki zpráva o tom, že její maminka zkolabovala a byla převezena do nemocnice. Po týdnech v umělém spánku zůstává stále na JIP, ale pozitivní Viki stále věří, že se maminčin stav zlepší natolik, že bude brzy propuštěna domů. Na svém instagramovém profilu Viki sdílí pravidelně informace ohledně stavu své maminky a velice si váží podpory svých sledujících. Těm také prozradila, že mamince našli lékaři v mozku nádor o velikosti tenisového míčku úplně náhodou. 

"Mámu občas bolela hlava, ale koho ne… ale nikoho by nenapadlo, že máma má nádor na mozku. Na vše se přišlo tak, že zkolabovala, byla v bezvědomí a lékaři jí v nemocnici udělali CT a objevili nádor velikosti tenisového míčku, který ještě téhož dne museli akutně vyoperovat," napsala v rámci takzvaného příběhu Viki k fotce, kde se její maminka ještě usmívá.

Jelikož je Viki certifikovanou fitness trenérkou a mimo jiné se živí sestavováním jídelníčků, sama dobře ví, jak je zdraví a správné fungování těla důležité. Od doby, kdy soutěžila v televizi, zhubla více jak 10 kilogramů a pro ŽivotvČesku.cz před dvěma lety uvedla, jak moc je pro ni důležitá i psychická vyrovnanost. 

"Já osobně zastávám názor, že i když člověk dodržuje všechny zásady zdravého životního stylu, ať už se to týká stravy, nebo tréninkového plánu, pokud nemá srovnanou psychiku a zdravý postoj právě ke svému cíli – redukci hmotnosti, jeho cesta většinou nekončí úspěšně. Proto se se svými klienty snažím pracovat i po psychické stránce. To je podle mě zásadní," řekla usměvavá Viki, jež je se svou postavou spokojená, i když někteří lidé vnímali její změnu jako příliš radikální a kritizovali ji za to, že je až moc hubená. 

"Myslím, že svou moravskou duši nezapřu nikdy. A to, že podle některých snad nesplňuji kritéria »dokonalé« ženské postavy, mě nechává chladnou. Se svou váhou a celkově postavou jsem spokojená. Ale zejména jsem šťastná, že mé ženské tělo funguje tak, jak má. To je pro mě hlavní," dodala zapálená kuchařka, jež právě díky své duševní vyrovnanosti zvládá složitou životní situaci s nadhledem. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.