Z toho bolí celé tělo. Veronika Žilková ukázala, jak na prahu šedesátky cvičí a prozradila speciální tip na udržení váhy

Herečka Veronika Žilková
Herečka Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2021

Oblíbená herečka Veronika Žilková (59) sice zanedlouho oslaví už 60. narozeniny, její kondice a vzhled tomu však rozhodně neodpovídají. Skvělou postavu herečka nemá zadarmo a k pohybu se snaží motivovat i své fanoušky, s nimiž pravidelně cvičí v živém vysílání na sociální síti. Kromě fyzické aktivity ale Veronika řeší i jídelníček. "Já se celý život snažím jíst třetinu toho, co bych sníst chtěla. Nandám si a dvě třetiny z talíře sundám," prozradila Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz.

Veronika Žilková rozhodně nepatří do kategorie lidí, kteří se o svůj vzhled a kondici nestarají, právě naopak. Už více než půl roku se snaží ke zdravému pohybu motivovat i fanoušky na Instagramu a daří se jí to. Cvičí v živém vysílání a spolu s ní mohou svou formu zlepšovat i lidé, kteří ji na sociálních sítích sledují. Pohyb má v jejím životě pevné místo, a tomu odpovídá hereččina skvělá kondice a perfektní postava.

"Já mám povolání, které vyžaduje nějakou fyzičku. Dokonce jsem někde četla, že osmihodinová pracovní doba horníka je fyzickou a psychickou náročností srovnatelná s tříhodinovým divadelním představením. Celý život hraju v divadle, kde je potřeba pružnost, měla jsem i role, kde jsem na kole padala do hlediště. Pohyb mám ráda," řekla pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková, která se k předcvičování na sociální síti dostala úplnou náhodou.

"Agáta (Hanychová, pozn. red.) měla výzvu hubnutí po Vánocích a měly jsme potom spolu živé vysílání na Instagramu. Její fanynky tam začaly psát, proč nezačnu cvičit i já, že jejich matky nebo i některé z nich by se rády přidaly. Řekla jsem, že to zkusím a stal se z toho návyk v podstatě až teď do srpna, kdy jsem začala točit a pak jsem byla chvíli nemocná. Jinak jsme ale opravdu každý den cvičili a já jsem byla nadšená, protože někdy se mnou cvičilo za den třeba 14 tisíc lidí," prozradila pro ŽivotvČesku.cz herečka, s níž se pravidelně věnují pohybu tisíce lidí.

Hvězda filmů, seriálů i divadelních prken svým fanouškům ukazuje cviky, které se naučila postupem času. Pomáhají prý především od bolestí krční páteře. "Za život jsem nasbírala cviky na páteř, protože speciálně u divadla krční páteř hodně trpí. Chodila jsem na různá cvičení a udělala jsem si vlastní návod na to, jak páteř prokrvit během 10 minut, což si myslím, že je čas, který na to lze každý den »urvat«," vysvětlila Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz.

Nejen pravidelný a celoživotní pohyb je pro udržování hereččiny postavy klíčový. Přestože se ve výběru pochutin neomezuje a dá si vše, na co má chuť, výrazně si zmenšuje porce. I díky tomu má dnes postavu, kterou jí mohou závidět i mladší kolegyně, a nohy, díky nimž v šatech a sukních vypadá skvěle.

"Jím škvarky, sádlo, dám si pivo, ale nemám tu postavu zadarmo, jím malé porce, celý život se snažím jíst třetinu toho, co bych sníst chtěla. Nandám si a dvě třetiny z talíře sundám. Vezmu si čokoládový bonbon, ale jeden a ráno, nevezmu si celou čokoládu večer. Říkám, že každá dieta začíná v obchodě - když koupím dětem brambůrky, tak vím, že jim je sežeru. Tak se je snažím nekupovat. Co si nekoupíte, o půlnoci nesníte," popsala sympatická blondýna pro ŽivotvČesku.cz své stravovací návyky.

Každý člověk čas od času v zajetém jídelníčku zhřeší, ale důležitá je zásada zbytečně nesladit. "Skončila jsem s učením, ale učila jsem dlouho a studentkám jsem říkala, že nesmí sladit. Aby si zvykly na chuť hořkého kafe, protože sladké kafe je kilo navíc úplně zbytečně. Aby nepily sladké limonády a pily minerálky bez příchutě. Tělo si na cukr hlavně zvykne. Chce to jíst vědomě. Občas má člověk stres a naláduje do sebe pytlík sušenek, dobře, taky to občas udělám, ale pak se za to strašně stydím," dodala se smíchem Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.