Z Vánoc mám traumata, říká Veronika Žilková. Odhalila smutnou rodinnou historii

Herečka Veronika Žilková
Herečka Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2022

Oblíbená herečka Veronika Žilková (61) na sociální síti přiznala, že má z nejkrásnějších svátků v roce smíšené pocity, a to kvůli nepříjemným vzpomínkám na rodinnou tragédii. Proto je toho názoru, že o svátcích by se měl člověk spíše než na úklid a stres ze shánění dárků soustředit na radostné prožití s dětmi, které pro herečku vždy byly středem jejího života. Do její rodiny brzy další dítě přibyde, její dcera Agáta Hanychová (37) je totiž momentálně v očekávání. A jak herečka nedávno pro ŽivotvČesku.cz přiznala, na nové vnouče se již těší a bude u nich doma velmi vítáno.

Zatímco pro řadu lidí jsou Vánoce obdobím bezhlavého nakupování a shonu, Veronika Žilková tomuto trendu není moc nakloněna. Jak uvedla na sociální síti Instagram v živém vysílání, více než dárky a nákupy ji baví zdobit domov a prožívat radost spolu se svými blízkými.

"Vyrábějte s dětmi různé ozdoby. Moje heslo na Vánoce zní - nemyjte okna, pomalujte je. Dejte dětem barvičky, ať pomalují vánočními motivy okna. A neste v sobě ducha Vánoc už odteď, protože už jsme v půlce adventu," poradila svým fanouškům, jak se vyhnout přílišnému stresu a období čekání na Ježíška prožít radostně.

Vnímat závěr roku pozitivně však pro Veroniku Žilkovou vůbec není samozřejmé. Zimní svátky jsou v jejich rodině totiž zatíženy tragédií, která se před lety stala a na dlouhou dobu ovlivnila životy všech.

"Já pořád mám z Vánoc traumata. Možná proto, že v dětství jsme neměli veselé Vánoce. Tatínkovi totiž zemřel šestnáctiletý bratr na Štědrý den, takže se to vždy neslo trochu v duchu té špatné vzpomínky. Takže proto já ty Vánoce nemám ráda. Já to moc nikomu nevykládám, vlastně jste první, komu to říkám, ale o to víc by právě člověk měl překonávat nějaké špatné zážitky a dělat svátky maximálně o té pohodě a bez nějaké hysterie," nezvykle se otevřela herečka, která je známá tím, že rodina je pro ni vším.

Veronika Žilková vychovala potomků celkem šest, čtyři vlastní a dva osvojené. V domě jí už zůstala jen nejmladší dcera Kordula (17), která se věnuje koním. Mnoho času ale tráví s vnoučaty od dcery Agáty Hanychové, Kryšpínem (11) a Miou (5). Ti se brzy dočkají nové sestry, jejich maminka totiž s partnerem Jaromírem Soukupem (53) očekává přírůstek do rodiny. "Vím, že pan Soukup si miminko velmi přál. On a Agáta jej plánovali přes léto," prozradila pro ŽivotvČesku.cz před časem Veronika Žilková jako pyšná babička.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.