Za požárem v Bohumíně stály sousedské spory. Muž polil byt plný lidí benzínem a škrtl...

Lidé v Bohumíně zažili ohnivé peklo, zemřelo 11 lidí.
Lidé v Bohumíně zažili ohnivé peklo, zemřelo 11 lidí.
Foto: Archiv David Škrobala
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2020

Hasiči zasahovali u požáru panelového domu v Bohumíně. Po ohnivé tragédii zemřelo celkem 11 lidí. Vyhasly životy tří dětí. Podle hasičů lidé před ohnivým peklem skákali z oken domu. Podle všeho byl požár založen úmyslně. Zadržený muž tím řešil sousedské spory.

Policie zadržela v souvislosti s požárem jednoho člověka. Server Polar uvedl, že muž se svým činem měl chlubit. Podle agentury Aktu.cz je podezřelý muž ročník 1965.

Jedna z obyvatelek domu, kde hořelo, novinářům podle agentury ČTK uvedla, že policisté na místě zadrželi muže a odvedli ho v poutech. Muž údajně tvrdil, že požár založil. „Všechno nasvědčuje tomu, že se jednalo o žhářský útok,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Šlo o řešení sousedských sporů

Na místě zemřelo 11 lidí včetně tří dětí. Podle jedné z výpovědí sousedek z domu měl muž v bytě rozlít benzín a byt zapálit. Stalo se tak kvůli sousedským sporům.

Viděla jsem dva sedící lidi na parapetu, kteří hořeli. Následně jeden z nich skočil. Dále jsem se na to nemohla dívat,“ uvedla pro Právo jedna z obyvatelek domu.

Agentura ČTK přinesla zpověď další z obyvatelek domu. "Je to strašná tragédie a nechtěla bych, aby to někdo zažil. Viděla jsem pět lidí, jak vyskočilo z okna," uvedla Karin Šípková, která bydlí ve třetím patře domu, v němž hořelo.

Dále uvedla, že volala hasiče a zhruba do dvou minut na místo přijeli policisté. "Zatkli pána a ptali se ho, jestli on to zapálil, a on jim řekl úplně klidný: 'Ano, zapálil'," uvedla Šípková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.