Za rozvodem Ivety Lutovské má být nevěra. Tohle je žena, která měla moderátorku v náruči manžela nahradit

Dominika Kratinová
Dominika Kratinová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2022

Moderátorka Iveta Lutovská (40) si sice důvod, proč se její letité manželství s podnikatelem Jaroslavem Vítem (46) rozpadlo, nechala pro sebe, v kuloárech se však začalo šuškat o nevěře. Ta se mnohdy nevyhýbá právě mužům ve středních letech, kteří pociťují životní krizi. "Obecně platí, že aby se člověk znovu zamiloval ve středním věku, musí být nešťastný,“ uvedl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Že je v domácnosti moderátorky a modelky Ivety Lutovské Vítové něco jinak než dřív, vyšlo najevo poprvé 14. května, kdy dvojnásobná maminka přiznala, že své 39. narozeniny bude tentokrát slavit sama. Kromě toho promluvila na sociální síti o novém životě a nových zítřcích, a tak nebylo příliš velkým překvapením, že pohledná zprávařka potvrdila rozvod s manželem Jaroslavem Vítem, za kterého byla provdaná 11 let.

Krize ve vztahu trvala podle Ivety Lutovské Vítové asi rok a již nějakou dobu pár nebydlí pod stejnou střechou. Ivetin manžel, podnikatel Jaroslav Vít, se již měl podle dostupných informací odstěhovat. Příčinu rozvodu si stále oba nechávají pro sebe, což otvírá prostor pro spekulace, a to zvláště vzhledem k tomu, že se páru jen před deseti měsíci narodil syn Matěj, kromě kterého spolu dvojice má ještě dceru Anetu (8).

S nejnovější teorií, co se jednomu z nejstabilnějších párů českého showbyznysu přihodilo, nyní přišel server Aha!, podle kterého byl Jaroslav Vít spatřen v Peci pod Sněžkou v důvěrné blízkosti Dominiky Kratinové (29), dcery známého herce Vladimíra Kratiny (70), kterou budou znát televizní diváci z kulinářské show MasterChef Česko, které se pohledná mladá žena zúčastnila.

Dominika Kratinová je maminkou syna Tobiase (11 měs.), kterého má se svým partnerem Jiřím Pokorným. Přestože se ani jeden z domnělého trojúhelníku dosud ke spekulacím nevyjádřil, pokud tomu skutečně je takto, nevěra nerozbila v tomto případě jen jednu, ale rovnou dvě rodiny.

Jestliže krize trvala skutečně nejméně rok, jak popisuje samotná Iveta Lutovská, průběh rozpadu jejího manželství tak odpovídá poměrně přesně tomu, co si o nevěře myslí věda. "Nevěrám předchází minimálně dvouleté období trápení ve vztahu. Pak k ní dochází. Při nevěře záleží na důležitém aspektu - jestli se člověk zamiluje, nebo ne. Nevěra může být mimo jiné původcem pohlavních chorob, ale hlavně dochází k destabilizaci vztahu, protože podvádění lidé ji berou jako ohrožení něčeho, co si až dosud vybudovali. Pochopitelně myslí i na budoucnost. Nevěra může trvat pouhý měsíc, ale pár se z ní vzpamatovává i řadu let. Proto je vždy lepší vydržet bez ní,“ uvedl pro ŽivotvČesku.cz psycholog a párový terapeut Jeroným Klimeš, co bývá příčinou krachu dlouhodobých vztahů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.