Začátek derby je varováním, říká Vladimír Šmicer a zatipoval, jak Slavia s Arsenalem dopadne

Bývalý reprezentant Vladimír Šmicer
Bývalý reprezentant Vladimír Šmicer
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2021

Bývalový fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer (47), který zná anglický fotbal dokonale díky působení v Liverpoolu, je přesvědčen, že Slavia Praha přes Arsenal postoupí do semifinále Evropské ligy. "Arsenal musí dát gól, na začátku utkání budou tvořit hru a budou mít asi míč na kopačkách více, ale Slavia je nesmí pouštět do šancí," uvedl bývalý skvělý útočník pro ŽivotvČesku.cz.

Vítěz prestižní Ligy mistrů a dlouholetý hráč národního týmu Vladimír Šmicer si uvědomuje, že Slavia Praha stojí před největším úspěchem historie. Pokud se povede vyřadit Arsenal Londýn, tak se Slavia podívá do semifinále Evropské ligy. V ročníku 1995/96 se v poháru UEFA »sešívaní« také podívali do semifinále, kde nestačili na FC Girondins de Bordeaux.

"Výsledek z Londýna je určitě výborný, uhrát na Arsenalu remízu není vůbec jednoduché, zvlášť když si uvědomíme, jak je Evropská liga pro Arsenal nyní důležitá, protože v lize toho už moc neuhrají. Výsledek 1:1 každopádně Slavii dává velkou naději na postup," projevil pro ŽivotvČesku.cz optimismus Vladimír Šmicer, který si myslí, že Slavia nebude ve čtvrteční odvetě hrát na 0:0, i když by bezbranková remíza k postupu stačila.

"Nemyslím si, že Slavia bude bezhlavě útočit. Začne se hrát, bude to na začátku 0:0 a to je výsledek, který pro Slavii značí postup. Ale také si nemyslím, že trenér Trpišovský hráčům naordinuje, aby se »zakopali« před svým vápnem a tam bránili bezbrankovou remízu. Budou ale hrát obezřetně, nebudou zbytečně otevírat hru, jakmile bude možnost Arsenal napadnout a využít nějaké chybičky, tak to zkusí. Hráči Slavie se také budou snažit držet balón a mít hru pod kontrolou, to bude důležité, jak se povede. Arsenal musí dát gól, na začátku utkání budou tvořit hru a budou mít asi míč na kopačkách více, ale Slavia je nesmí pouštět do šancí. Nesmí se opakovat začátek jako v derby, kdy Sparta v prvních deseti minutách měla tři šance a kdyby dala gól, tak to utkání probíhalo jinak," varoval v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Šmicer, který si myslí, že po 90 minutách bude výsledek utkání 1:1 a bude se prodlužovat.

"Věřím Slavii a je jasné, že budu pořádně držet palce. Myslím si, že postoupí dál, ale že to bude až po prodloužení. Na 0:0 bych půl milionu rozhodně nevsadil," usmíval se Šmicer a také zhodnotil, jak vnímá slávistický klenot Abdallaha Simu, o kterého se začínají zajímat světoznámé kluby.

"Jeho hvězda rychle vyletěla a očekávání směrem k němu jsou nyní obrovská. Všichni si mysleli, že bude dávat góly pořád, ale já myslím, že potřebuje hlavně čas. Minimálně rok i dva by měl ve Slavii zůstat a měl by se snažit ustálit formu. Teď během půl roku vystřelil jako kometa, ale na velký přestup má podle mě ještě čas. Sima ukázal, že má obrovské předpoklady, teď by měl dál trénovat a zlepšovat se. Prostředí ve Slavii je nyní skvělé a zajistí mu, že když bude makat, že se bude dál zlepšovat. Měl by se ještě vyhrát a když dokáže, že je fakt dobrý, tak může rovnou jednou přestoupit do špičkového týmu," dodal legendární slávistický útočník pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.