Začátek týdne přinese výrazný nárůst teplot. Ve středu nastane obrat, rtuť teploměru klesne až k -2 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2023

Hned počátek příštího týdne přinese výrazný nárůst teplot vzduchu, zároveň ale oblačnosti i srážek bude hodně. "Postupně bude sice oblačnosti a srážek přechodně ubývat, ale teploty půjdou výrazně dolů. Teplotní listopadový rokenrol tak bude pokračovat. A pozor na středu. V ranních minimech bude teplota klesat až ke -4 °C a také v odpoledních maximech bude ojediněle teplota zůstávat trvale pod bodem mrazu – očekáváme takzvaný ledový den," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala výhled počasí na další pracovní týden.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor postupně i sněžení. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 6 až 11 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -2 až 3 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, večer přibývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 2 až 6 °C.

"V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.