Žádná špatná nálada ani chmury, říká Monika Binias o své lásce s mladším mužem. Poradila speciální tipy na podzimní aktivity

Monika Binias a její manžel Petr
Monika Binias a její manžel Petr
Foto: Se svolením Moniky Binias
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Podzimní rovnodennost definitivně ukončila léto a nastal čas chladnějších večerů, kdy se bude postupně dříve stmívat a příroda bude hrát všemi barvami. Někteří lidé nemají podzim v oblibě, ale to není případ Moniky Binias (49), která si v něm umí najít své kouzlo. "Člověk může začít chodit do sauny, dopřeje si příjemnou procházku na čerstvém vzduchu a doma se pak odmění dobrou kávou nebo čajem. Určitě se jde zabavit, my se buď díváme na filmy nebo hrajeme i společenské hry s přáteli. S manželem máme rád také Halloween, to pořádáme party," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu 22. září začal astronomický podzim – pro mnohé méně oblíbené roční období. Matka Ornelly Koktové, která se s manželem Petrem přestěhovala z rodného Česka do Německa, nepropadá špatné náladě či splínům ani s koncem léta.

"Letos je přechod do podzimu docela jednoduchý, protože léto nebylo v podstatě žádné (směje se). Kdybychom nevyrazili za teplem, žádné bychom si neužili. Ať v Německu nebo v Česku to bylo hodně slabé. Ale musím říct, že s manželem máme podzim rádi. Pouští se draci, děláme i tematickou podzimní výzdobu, sbíráme kaštany a listy, které pak třeba doma nějak naaranžujeme. Hodně si vyhrajeme, já měním kytky na balkoně za podzimní a navíc ta příroda, když se podzim vyvede, je opravdu nádherná. Jak voní hlína, to mám opravdu moc ráda. Navíc les hraje všemi barvami, člověk může vyrazit na houby a podobně. Manželovi navíc začíná hokejová sezóna, tak se těším na zápasy," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na všem se dá najít něco pozitivního, i když někdo není zrovna milovníkem podzimu.

"Člověk to může pojmout tak, že začne chodit do sauny, vydá se na procházku a doma si pak dopřeje dobrou kávu nebo čaj… určitě se jde zabavit. My se buď díváme na filmy nebo třeba hrajeme s přáteli společenské hry. Vím, že hodně lidí si myslí, že se jedná o záležitosti pro děti, ale opak je pravdou. Je to neskutečně zábavné, jak muži švindlují a mají pocit, že na to nepřijdeme (směje se). Podzim si s manželem umíme užít. Mění se také móda. Můžeme obléknout zase nové modely, já mám třeba moc ráda kožené bundy, ale je toho dost," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýnka, jakým aktivitám se věnuje společně se svým životním partnerem během podzimního času.

"Máme rádi také Halloween, kdy doma pořádáme party. Pak v prosinci následuje Mikuláš, tedy další party, poté začínají Vánoce, pokračujeme k Silvestru a začátkem ledna se pak většinou jezdí na hory. Potom náš čeká hokejová sezóna, což nás baví, ale pak přijde asi měsíční mezidobí, které nemáme v oblibě. Je to něco mezi rozblácenou zimou a studeným jarem. Jak se říká: Ani ryba, ani rak. Nicméně jak začne duben a jsou před námi Velikonoce, tak to už máme s manželem taky rádi," dodala Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.