Záhadná smrt legendární Whitney Houston: Podle policie utonutí, podle některých vražda

Kolem smrti legendy popu je stále řada nevyjasněných záhad
Kolem smrti legendy popu je stále řada nevyjasněných záhad
Foto: Showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2020

Smrt americké legendární zpěvačky Whitney Houston (†48) zasáhla před osmi lety celý svět. Oficiální stanovisko policie zní, že zemřela nešťastnou náhodou na utonutí ve vaně hotelového apartmá poté, co požila drogy. Ale kolem celého případu je i po tak dlouhé době řada nesrovnalostí a podivných »záhad«, které vnášejí do smutného konce popové královny mnoho otázek.

Whitney Houston, přezdívaná jako »Královna popu«, byla obrovským hudebním talentem, který se jen tak nevidí. Za svůj život získala neuvěřitelných 415 ocenění, mezi kterými byly mimo jiné například i dvě prestižní ceny Emmy nebo šest cen Grammy. Byla jednou z neprodávanějších a nejúspěšnějších zpěvaček a v roce 2009 byla dokonce uvedena v Guinessově knize rekordů jako nejvíce oceňovaná světová umělkyně. Jejím debutem bylo album s názvem Whitney Houston, které vydala společnost Arista Records v únoru 1985 a naplno odstartovalo její hvězdnou kariéru. Obsahovalo hity jako Saving All My Love for You, How Will I Know nebo zamilovanou baladu Greatest Love of All. Fenomenální úspěch zaznamenal také romantický film Osobní strážce režiséra Micka Jacksona (77), kde ztvárnila hlavní roli pěvecké megastar Rachel Marronové po boku herce Kevina Costnera (65) alias osobního bodyguarda Franka Farmera. Tam také zazněla asi její nejslavnější píseň I Will Always Love You.

Jenže zpěvaččina sláva dosahující neskutečných rozměrů, se pro ni stala důvodem k závislosti na drogách a těžkým depresím. V roce 1992 se provdala za zpěváka a tanečníka Bobby Browna (51), se kterým prožila v manželství těžké chvíle.

"Po filmu Osobní strážce to začalo být těžké – kokain, marihuana. Jen tak sedíš a díváš se na televizi. To je špatné. Už jsem na zpěv nemyslela – na ten život jsem úplně zapomněla," přiznala Whitney Houston drogovou závislost a své vnitřní démony v populární televizní show moderátorky Oprah Winfrey (66) v roce 2009, jak uvedl britský Mirror. Podle sestry manžela Tiny Brown dokonce trpěla děsivými halucinacemi. "Ukázala na podlahu a řekla: Vidíš toho démona? Říkám ti, že si někdo hraje s Bobbym," vzpomínala Tina v rozhovoru pro National Enquirer v roce 2006. Manžel Houston skončil ve vězení kvůli porušení probace za usvědčení z řízení pod vlivem alkoholu.

Ze závislosti se zpěvačka snažila dostat hned několikrát, ale vždy bezúspěšně. Její poslední veřejné vystoupení proběhlo dva dny před jejím úmrtím 9. února 2012, kdy zazpívala nádherný gospel Jesus Loves Me věnovaný kolegyni Kelly Price (47), která s ní stála přímo na pódiu. Jenže 11. února byla Whitney Houston nalezena v bezvědomí ve vaně apartmá 434 čtyřhvězdičkového hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills. Podle poručíka Marka Rosena z policejního oddělení v BH se členové hasičského sboru a zaměstnanci hotelu pokusili zpěvačku oživovat. Záchranáři pak provedli kardiopulmonální resuscitaci (tzv. KPR), což je nepřímá srdeční masáž a umělá ventilace, která má krátkodobě nahrazovat základní životní funkce srdce a plic, jak informovalo BBC. Přes veškeré snahy se ji nepodařilo přivést k životu a byla na místě prohlášena za mrtvou. Toxikologické zprávy prokázaly, že byla pod vlivem silné kombinace drog a léků – konkrétně šlo o kokain, konopí, Xanax společně s antihistaminikem Benadrylem a lékem na svalové křeče Flexerinem. Jako příčina smrti bylo uvedeno utonutí a směs drog doplněné srdečními komplikacemi.

Osm let po zpěvaččině smrti je případ uzavřený, ale stále je v něm několik nejasností. Jediným důkazem, který by svědčil o tom, že by s ní byla v pokoji další osoba, která by ji mohla zavraždit, jsou zatažené kohoutky ve vaně. Při pitvě se také ukázalo, že jí navíc chybí 11 zubů a po těle měla modřiny, což některé vede k tomu poukazovat na to, že byla obětí násilí a následně vraždy. Podle švagrové Tiny Brown si vyrazila zuby údajně sama během svých šílených záchvatů pod vlivem drog, jak uvedl americký deník Film Daily. Byla pohřbena na hřbitově ve čtvrti Fairview v New Jersey vedle hrobu svého otce. Apartmá 434 se stalo pro lidi místem, které vzbuzovalo zvědavost, a toužili ho osobně navštívit.

"Od její smrti byl hotel zaplaven lidmi z celého světa, kteří doufali, že si zarezervují »Whitneyino apartmá«. Chtěli vědět, kde se to stalo a měli požadavky konkrétně na rezervaci pokoje 434," uvedl jeden ze zaměstnanců pro zpravodajský magazín News. Někteří z hostů se dokonce chovali velmi netaktně a necitlivě, protože se fotili ležící ve vaně, kde legenda světové pop music zemřela. Fotky pak sdíleli na sociálních sítích jako senzaci. Vedení hotelu se proto rozhodlo koupelnu rekonstruovat, aby zamezilo dalším takovým »výstřelkům«.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.