Zájem Čechů o dovolenou ani přes koronavirus neutuchá. Mluvčí popsala, jaké země je lákají nejvíc

Dovolená - ilustrační snímek
Dovolená – ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2021

Léto se nezastavitelně blíží a s ním i prázdniny, během kterých se spousta lidí rozhodne opustit české končiny a vyrazit na dovolenou do zahraničí. Přestože je epidemie nevyzpytatelná a nikdo neví, jaké podmínky budou v dovolenkových destinacích panovat v následujících měsících, zájem o zájezdy neutuchá. "Na léto se přes Invia chystají už desítky tisíc Čechů, prodej každým dnem roste," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Dovolenkové destinace se už připravují na letní sezónu, během které přivítají i hosty z České republiky. Spousta Čechů už se nemůže dočkat, až si na prosluněné pláži odpočine od všedních starostí a zájem o dovolené v zahraničí nehledě na pandemii koronaviru roste. V turistických zařízeních je na dodržování hygienických opatření bedlivě dohlíženo.

"Na léto se přes Invia chystají už desítky tisíc Čechů, prodej každým dnem roste. S narůstajícími pozitivními informacemi o covid pasech a otevírání zemí očekáváme nárůst letních zájezdů. U Čechů vede v létě osmidenní zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive, letecky. Nejčastěji odletí v sobotu 3. července. Zájezdy nejvíce kupují čtyřicátníci," uvedla aktuální statistiky společnosti pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Na žebříčku zájmu vede s 25 % z celku dovolená v Řecku, a to s velikým náskokem. Na druhém místě je se 17 % Egypt, po kterém následuje Česká republika a Turecko. Dále mají Češi zájem o zájezdy do Bulharska, Chorvatska a Tuniska.

I návštěva zahraničních destinací má v době covidové své podmínky, právě díky nim může dovolená proběhnout bezpečně a návratem z ní navíc turisté nikoho neohrozí. Mluvčí cestovní agentury se na dovolenou osobně vydala a podělila se o vlastní zkušenost, která je více než kladná.

"Já osobně jsem se právě vrátila z Egypta, kde jsem nepociťovala žádné nebezpečí. Na hotelech i po cestě se na hygienu důkladně dbá. Jsem přesvědčená, že na zahraničních dovolených nabízených cestovními kancelářemi člověk své zdraví neriskuje více než běžným životem v ČR. Užila jsem si krásné dva týdny, na konci pobytu šla na test a s negativním výsledkem jsem se v klidu vrátila domů. Momentálně jsem pět dní v karanténě a poté jdu na další test. Případný covid tedy v podstatě nikde šířit nemohu. Jsem ráda, že se Češi přestávají bát cestovat a chtějí si léto náležitě užít, určitě si to zaslouží," dodala mluvčí CA Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.