Zájem o dovolenou v Chorvatsku stoupá. Čechy by neměla stát nic navíc a podmínky se zjednodušují, říká mluvčí

Chorvatsko - Ilustrační snímek
Chorvatsko – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2021

Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů. Ti se do země často vydávají autem takzvaně na vlastní pěst, popularitu ale nyní zaznamenávají i zájezdy žlutými vlaky., o které je dokonce větší zájem než v loňském roce. Vliv na to má pravděpodobně i fakt, že Chorvatsko slibuje bezpečnou dovolenou a podmínky pro cestování mají být ještě jednodušší než nyní. "Do Chorvatska stačí antigenní test, který v Česku hradí pojišťovna. Po příjezdu je potřeba se také otestovat, ale od 1. června budou i PCR testy hrazeny pojišťovnou a tak by to české občany nemělo stát nic navíc," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí skupiny RegioJet Aleš Andrůj.

Pandemie koronaviru zájem o dovolenou v zahraničí negativně neovlivnila, zástupci cestovních kanceláří a agentur zaznamenávají výtečné prodeje zájezdů. Levnou a příjemnou variantou dovolené u moře je Chorvatsko, které mezi Čechy dlouhodobě vede. Obavy, že se cestování do této destinace prodraží o cenu PCR testů, opadávají a proto narůstá i zájem o cesty žlutými vlaky.

"Koronavirus zájem o zájezdy neovlivnil, naopak. Zájem je vyšší než v loňském roce, je to i z důvodu, že nabízíme více spojů, více destinací a větší kapacitu. V tuto chvíli máme prodáno více než 30 tisíc jízdenek na vlakové spoje a denně se prodá kolem tisícovky nových jízdenek. První spoj vyjíždí v pátek," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí skupiny RegioJet Aleš Ondrůj.

"Cestování je pro Čechy poměrně jednoduché. Do Chorvatska stačí antigenní test, který v Česku hradí pojišťovna. Po příjezdu je potřeba se také otestovat, ale od 1. června budou i PCR testy hrazeny pojišťovnou a tak by to české občany nemělo stát nic navíc. My navíc máme v Praze od pátku vlastní testovací kapacity na pobočce, takže jsme schopni cestující otestovat třeba 2 hodiny před odjezdem a stejně tak po příjezdu jsme schopni je otestovat tak, aby byly splněny případné povinnosti," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Aleš Ondrůj, jak budou cesty do oblíbené dovolenkové destinace probíhat.

Někteří lidé, obzvláště pak vícečlenné rodiny, se vyhlídek na dovolenou v zahraničí vzdali kvůli nadbytečným nákladům za PCR testy, cena jednoho se pohybuje okolo 1500 korun. Od června nejen, že budou hrazeny ze zdravotního pojištění, ale konkrétně v Chorvatsku se očekává další zjednodušení podmínek, které uleví jak od finanční zátěže, tak od stresu.

"Podmínky se nadále zjednodušují, u Chorvatska se předpokládá další zjednodušení podmínek a dovolená tam by měla být naprosto bez problémů," dodal mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.