Zákaz na měsíc na obrazovce. Budu venčit psy a dělat dřepy na zahradě, říká Petr Suchoň

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2020

Slovní přestřelka v pondělních Televizních novinách, v nichž se v rozhovoru o nakupování lidí na farmářských trzích moderátor Petr Suchoň (36) pustil do prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, má dohru. Vedení televize ho stáhlo na měsíc. Sympatický moderátor pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak s volnějším časem naloží.

"Budu se více věnovat rodině a také našim psům. Máme tři psy, takže asi více procházek," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Suchoň, který se krátce po svém zkratu omluvil nejen divákům, ale i Kubkovi. Sám zatím ale neví, zda ho televize stáhla zcela, nebo bude pomáhat v dalších redakcích.

"Nevím, jestli si mohu dát úplně volno. To musím probrat se zaměstnavatelem. Jsem stále členem redakce publicistiky a sportu, takže uvidím, jestli mých služeb využijí ve sportovní redakci a jinak ten měsíc budu trávit podobně jako doteď. Budu se snažit dodržovat všechna opatření a trávit čas s rodinou. Kolektivně sportovat v tuto chvíli nejde, takže třeba fotbal si nezahraji, tak místo toho budu třeba dělat kliky a dřepy na zahradě," dodal talentovaný moderátor, který je na tuzemské nejsledovanější televizní stanici celkem dvanáct let.

Suchoňův televizní zkrat vedení televize odsoudilo a omluvilo se za něj. „Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky,“ prohlásil už v úterý šéf zpravodajství Kamil Houska. Ve středu bylo jasno, když vedení televize Suchoně stáhlo dočasně z obrazovky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.