Zákaz prodeje pomlázky je absurdní, říká Jan Hamáček. Upřesnil, kde byste měli maximálně někoho vyšupat

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2021

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51) v neděli zdůraznil, že vláda zakázala prodej pomlázek a velikonočního zboží. Obchody se snaží nařízení obejít, ale ministr na něm trvá. Podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (42) je to nesmyslné nařízení. "To bych nezakazoval, je to absurdní," řekl pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér.

Už několik dnů se diskutuje, že ministerstvo průmyslu a obchodu zakázalo prodej velikonoční pomlázky a jiného svátečního zboží, které ke svátkům jara patří. Podle ministerstva průmyslu a obchodu se na tento druh zboží nyní nevztahuje výjimka a nesmí být v prodeji. Obchodníci zatím zákaz obchází tak, že velikonoční věci přesouvají do sekce, kde se prodává pietní zboží.

"Zakazovat prodej pomlázky? To bych nezakazoval, je to absurdní. Ale i když mají pomlázku, tak vyšupat v rámci domácnosti, ale není vhodné vyrážet na tahy za známými, protože to je recept, jak to zničit," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček svůj pohled na opatření, které mezi lidmi vyvolalo poměrně silné emoce.

Minulý týden během debaty na stanici CNN Prima News Karel Havlíček zopakoval, že na zákazu trvá. "Nebude to prostě tak, jako to bylo každý rok. Přece nehrajeme teď o to, jestli budeme mít pomlázku o Velikonocích," zdůraznil ministr.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.