Reklama:

Zákazníci si nesmějí zkoušet v kabinkách oblečení, vrácené kusy poputují do karantény

Žádné zkoušení oblečení, zavelelo ministerstvo zdravotnictví
Žádné zkoušení oblečení, zavelelo ministerstvo zdravotnictví
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2020

Vláda sice urychlila plán rozvolňování opatření proti koronaviru, ve znovuotevřených obchodech však budou platit přísná hygienická pravidla. Zákazníci si nebudou moct v kabinkách vyzkoušet oblečení. Pokud ho přijdou vrátit, bude muset zůstat v karanténě.

Reklama:

Prodejny, které v pondělí po měsíci znovu otevřou dveře svým zákazníkům, musejí dodržet přísná pravidla, která stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Jeho šéf Adam Vojtěch je nechal zveřejnit na webu resortu.

Dotkne se to především prodejen s oblečením, zákazníci totiž nebudou moct využít zkušení kabinky. Oděvy si tak budou muset kupovat "na slepo". Když doma zjistí, že jim nesedí, budou je moct samozřejmě vrátit. Takové oblečení ale povinně zůstane dva dny v kontejneru nebo krabici s nápisem "karanténa".

Takové boxy budou muset zavést i knihovny, na dva dny do nich poputují vrácené knížky.

Co všechno se otevře

V pondělí mohou otevřít obchody s prodejní plochou do 2500 metrů čtverečních, které nejsou součástí obchodního centra nad 5000 metrů čtverečních, nebo mají vchod zvenku. Uvolnění opatření se týká rovněž informačních center, zmíněných knihoven, posiloven, fitness center, zoologických, botanických a dendrologických zahrad bez vnitřních expozic.

Fungovat začnou také autoškoly a bohoslužby. Původní plán předpokládal, že otevřou až 11. května, v případě zoologických zahrad dokonce až 25. května.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: