Zásadní krok k normálnímu životu. Boris Johnson představil postup, jak se Británie zbaví restrikcí

Premiér Boris Johnson
Premiér Boris Johnson
Foto: Archiv BJ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2020

Zpomalená ekonomika v Británii kvůli vládním opatřením v souvislosti s koronavirem, potřebuje restart. Tomu by měla pomoct skutečnost, že za necelé dva týdny Británie zažije zásadní krok na cestě k návratu k životu před koronavirem.

Premiér Boris Johnson v úterý v parlamentu představil další postup uvolňování restrikcí. Podle něj se od 4. července otevřou restaurace, kina, hotely, kadeřnictví či muzea.

Také má zmírnit pravidlo o dodržování bezpečné vzdálenosti na veřejnosti - v místech, kde není možné mít od druhých odstup dva metry, bude stačit metr jeden.

Británie zároveň ohlásila dalších 171 úmrtí v souvislosti s nákazou a také 109 mrtvých z dubna, května a června, u nichž byla příčina úmrtí určena až dodatečně.

"Otevře se většina volnočasových zařízení a turistických atrakcí, pokud budou moci zajistit bezpečnost, a to včetně venkovních a dětských hřišť, kin, muzeí, galerií, zábavních parků, knihoven, společenských klubů a komunitních center," řekl Johnson. "Dnes můžeme říci, že naše dlouhá celonárodní hibernace začíná spět ke konci," dodal.

Národní referenční laboratoř zatím v České republice neidentifikovala mutaci nového typu k...

Johnson zároveň upozornil, že pokud by se počet nakažených opět začal výrazněji zvyšovat, mohou úřady zakročit a pravidla znovu zpřísnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu