Zásadní krok k normálnímu životu. Boris Johnson představil postup, jak se Británie zbaví restrikcí

Premiér Boris Johnson
Premiér Boris Johnson
Foto: Archiv BJ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2020

Zpomalená ekonomika v Británii kvůli vládním opatřením v souvislosti s koronavirem, potřebuje restart. Tomu by měla pomoct skutečnost, že za necelé dva týdny Británie zažije zásadní krok na cestě k návratu k životu před koronavirem.

Premiér Boris Johnson v úterý v parlamentu představil další postup uvolňování restrikcí. Podle něj se od 4. července otevřou restaurace, kina, hotely, kadeřnictví či muzea.

Také má zmírnit pravidlo o dodržování bezpečné vzdálenosti na veřejnosti - v místech, kde není možné mít od druhých odstup dva metry, bude stačit metr jeden.

Británie zároveň ohlásila dalších 171 úmrtí v souvislosti s nákazou a také 109 mrtvých z dubna, května a června, u nichž byla příčina úmrtí určena až dodatečně.

"Otevře se většina volnočasových zařízení a turistických atrakcí, pokud budou moci zajistit bezpečnost, a to včetně venkovních a dětských hřišť, kin, muzeí, galerií, zábavních parků, knihoven, společenských klubů a komunitních center," řekl Johnson. "Dnes můžeme říci, že naše dlouhá celonárodní hibernace začíná spět ke konci," dodal.

Johnson zároveň upozornil, že pokud by se počet nakažených opět začal výrazněji zvyšovat, mohou úřady zakročit a pravidla znovu zpřísnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.