Zázraky se dějí, ale mají jednu špatnou vlastnost, říká odborník směrem k již třetímu manželství Ondřeje Brzobohatého. Prognóza je spíše špatná

Ondřej Brzobohatý s manželkou Danielou
Ondřej Brzobohatý s manželkou Danielou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2023

Ondřej Brzobohatý (40) vstoupil minulý pátek do svého třetího manželství, a to po necelém roce a půl vztahu s Danielou Brzobohatou (dříve Písařovicovou). I když podle snímků, které pár veřejně sdílel na svých sociálních profilech, jsou obklopeni aurou lásky a štěstí, prognóza jim do karet moc nehraje. "Zázraky se ale nepochybně dějí," řekl pro ŽivotvČesku.cz psycholog s odborností na partnerské vztahy a rodinu Jeroným Klimeš.

Svatba dvojice se udála u italského jezera Garda, a to za přítomnosti jejich rodin a přátel. Ondřej Brzobohatý, který je synem zesnulého velikána českého filmu Radka Brzobohatého (†79), za svůj poměrně krátký život stihl vstoupit do dvou manželství, která se ale nepovedla.

Do prvního manželství Ondřej vstoupil v říjnu 2008, kdy se jeho vyvolenou stala televizní produkční Johana Indráková (dnes používá jméno Arletová). Rozvod se konal v roce 2013.

V roce 2016 si na velkolepé svatbě v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v pražském Strahovském klášteře bral Miss World 2006 Taťánu Kuchařovou. Na jaře 2022 došlo na rozvod.

Ohledně třetího manželství - tedy zda to už je jistota - promluvil specialista na partnerské vztahy a rodinu. "Prognóza je spíše špatná. Zázraky se ale nepochybně dějí, ale mají jednu špatnou vlastnost, a to tu, že se špatně předvídají. Takže zázrak se stát může, ale statisticky je to málo pravděpodobné," uvedl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš s přáním, aby to novomanželům vydrželo a jejich manželství se vyhnula »nepříznivá prognóza«.

O tom, proč má Klimeš ohledně prognózy pravdu, více napovídá i statistika ohledně rozvodů. "V prvním pololetí letošního roku se konalo pouze 19 124 svateb. Na každé dvě svatby připadl jeden rozvod. Celkem se uskutečnilo 9 877 rozvodů," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ekonom Štěpán Křeček s odkazem na data Českého statistického úřadu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.