Zbytek léta podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka: Tři přání, Izrael a smažený hřích hranolky s tatarkou

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2021

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček (42) na sociálních sítích často cituje pasáže z Bible, proto také nikoho zřejmě neudiví, že za ideální místo pro svou dovolenou považuje Izrael. Muž, který si soukromí střeží, pro ŽivotvČesku.cz naznačil, jakým je člověkem, když se kamery nedívají. "Moje nejoblíbenější jídlo je smažený sýr s hranolkami a tatarkou," prozradil s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud zrovna neslouží hradnímu pánovi, snaží se Jiří Ovčáček volné dny trávit smysluplně a v duchu křesťanské tradice. Pro ŽivotvČesku.cz řekl, že pokud má vybrat jedno místo v Česku, kam se rád vrací, tak jsou to Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Tedy obec, které vévodí františkánský klášter. Jiří Ovčáček dokonce pomáhal shánět finance na poškozenou korouhev na zdejší bazilice.

"Když se bavíme o zahraničí, tak je to Izrael," odpověděl Jiří Ovčáček na otázku, kterou zemi za hranicemi považuje na nevyčerpatelnou studnici inspirace a zážitků. Právě sem se hradní mluvčí velmi rád vrací.

Mohlo by se zdát, že muž, který se nejen ve volném čase zabývá složitými teologickými otázkami a morálními aspekty víry, bude asketa, a na stole si nejraději představí rybu. Jiří Ovčáček ale jako pravý Čech přiznal, že miluje smažený hřích. "Moje nejoblíbenější jídlo je smažený sýr s hranolkami a tatarkou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že před pivem dává přednost dobrému vínu.

"Můj nejoblíbenější film jsou Tři přání z roku 1958," jmenoval satirické dílo Jána Kadára s Bohušem Záhorským v jedné z hlavních rolí. "Nejoblíbenější knihou pak Odevzdanost do Boží prozřetelnosti od Jeana-Pierra de Caussadeho," prozradil Ovčáček, kterému víra v Boha a Svatou trojici pomáhá snášet těžkou službu na Hradě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.