Zdeněk Izer se ohlédl za svými nejslavnějšími pořady. Vysvětlil, jak televizní zábava funguje

Herec a bavič Zdeněk Izer
Herec a bavič Zdeněk Izer
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2021

Zdeněk Izer (54) patří k velikánům televizní zábavy a málokdo možná ví, že je vyučeným automechanikem. Proslavil se na počátku 90. let a uváděl pořady jako Na palmě, Kinobazar, Pípšoubazar nebo Skečbar, které si získaly velkou oblibu diváků. Pro ŽivotvČesku.cz se ohlédl za dobou, která svým způsobem v rámci televizní zábavy byla fenomenální.

Současná doba zábavě a obecně kultuře bohužel nepřeje, což vnímá na vlastní kůži i sám komik. Před lety natáčel v hodně vysokém tempu.

"Bylo to jako chodit do fabriky, bylo toho opravdu hodně a bylo to úspěšné. Museli jsme natočit 4,5 dílu měsíčně, museli jsme to vymyslet a museli nám to schválit, takže toho někdy bylo skutečně hodně, pokud jde o televizní pořady. Navíc k tomu jsme jezdili živá představení, takže volna nám moc nezbývalo, ale byla při tom sranda, měli jsme dobrou partu," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Izer.

Dnes převažují na televizních obrazovkách nekonečné seriály a zábavných pořadů jako tomu bylo v minulosti, je dnes spíše jako šafránu. "Funguje to podle mě v různých sinusoidách. Pamatuji si před 12 lety v televizi, jak měli na dveřích cedulky: Vaření a cestopisy nenoste. A dnes všichni vaří a ještě lepší je cestovat a u toho vařit," dodal s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na televizní tvorbu Zdeněk Izer.

"

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.