Zdravotní problém pálí premiéra ČR. Andrej Babiš chodí o holi, má vodu v koleni

Premiéra trápí zdravotní problém.
Premiéra trápí zdravotní problém.
Foto: Archiv Andrea Pfeffer-Ferklová / Andrej Babiš

I když by se mohlo zdát, že premiérovi České republiky se zdravotní neduhy vyhýbají obloukem, není to tak. Andrej Babiš musel na návštěvě v Karlovarském kraji chodit s pomocí hole.

Babiš následně svůj zdravotní handicap vysvětlil. „Nateklo mi koleno a ráno jsem špatně chodil, tak jsem poprosil paní primátorku a byl jsem tady v nemocnici na rentgenu a odebrali mi asi 40 ml vody a zítra v tom budu pokračovat. Nevím, z čeho to je, ale nebolí mě to. Dostal jsem tento nástroj,“ prozradil Babiš, který odmítl, že by ho noha bolela.

Podle odhadů jde o problém s meniskem. Oslovili jsme odborníka - revmatologa Karla Jedličku. "Příčin může být více. Voda v koleni není nic co by bylo bolestivé, je to spíš omezení, nepříjemnější je zcela jistě následná punkce, tedy vytáhnutí vody z kolene. Může to být meniskus, může to být i nějaká jiná příčina," řekl redakci Život v Česku odborník.

Fotografii s premiérem vybaveným holí si na Facebook umístila primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová. Návštěvu kraje měl premiér naplánovanou delší čas.

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), aby rez...