Zdravotní problém pálí premiéra ČR. Andrej Babiš chodí o holi, má vodu v koleni

Premiéra trápí zdravotní problém.
Premiéra trápí zdravotní problém.
Foto: Archiv Andrea Pfeffer-Ferklová / Andrej Babiš
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2020

I když by se mohlo zdát, že premiérovi České republiky se zdravotní neduhy vyhýbají obloukem, není to tak. Andrej Babiš musel na návštěvě v Karlovarském kraji chodit s pomocí hole.

Babiš následně svůj zdravotní handicap vysvětlil. „Nateklo mi koleno a ráno jsem špatně chodil, tak jsem poprosil paní primátorku a byl jsem tady v nemocnici na rentgenu a odebrali mi asi 40 ml vody a zítra v tom budu pokračovat. Nevím, z čeho to je, ale nebolí mě to. Dostal jsem tento nástroj,“ prozradil Babiš, který odmítl, že by ho noha bolela.

Podle odhadů jde o problém s meniskem. Oslovili jsme odborníka - revmatologa Karla Jedličku. "Příčin může být více. Voda v koleni není nic co by bylo bolestivé, je to spíš omezení, nepříjemnější je zcela jistě následná punkce, tedy vytáhnutí vody z kolene. Může to být meniskus, může to být i nějaká jiná příčina," řekl redakci Život v Česku odborník.

Fotografii s premiérem vybaveným holí si na Facebook umístila primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová. Návštěvu kraje měl premiér naplánovanou delší čas.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.