Zdravotní sestřička Kateřina podlehla covidu. Veřejná sbírka pro její 7letou Anetku vybrala už přes 750 tisíc

Nemocnice - Ilustrační snímek
Nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2020

Příběh zdravotní sestřičky Kateřiny Š. (†39) z jihlavské nemocnice, která podlehla boji s onemocněním covid-19, vzbudil obrovskou vlnu soucitu a lidé se snažili nezůstat lhostejní a finančně pomoci její teprve sedmileté dceři Anetce. I když to mamince holčičky život nevrátí, alespoň má nějaké zajištění, které bude v následujících měsících a letech potřebovat.

Zdravotní sestřička Kateřina Š., která pracovala na Ortopedicko-traumatologickém oddělení, bojovala s virem SARS-CoV-2 v polovině listopadu. Její příběh má bohužel smutný konec. Po 39leté mamince zůstala sedmiletá Anetka, která se musela během už tak nelehké doby vyrovnat se ztrátou nejmilovanějšího člověka v životě. Ale lidé nezůstali vůči jejímu osudu lhostejní, a i když věděli, že žádné peníze světa nedokážou nahradit lidský život, mohou alespoň přispět k tomu překonat těžkou dobu.

Vedení jihlavské nemocnice vydalo oficiální prohlášení, kde vyjádřilo upřímnou soustrast a kolegové zdravotní sestřičky s láskou a úctou vzpomenuli na to, jak laskavá a usměvavá žena to byla. V reakci na úmrtí mladé maminky zveřejnila otevřený dopis lékařka Lenka Doležalová ze Svazu českých lékařů, která se tvrdě opřela do odmítačů roušek a popíračů onemocnění covid-19, kvůli kterým podle ní dochází ke ztrátám lidských životů. "Jakým právem žádáte, aby zdravotníci za vaší rádoby svobodu platili vlastním zdravím a vlastními životy? Skutečně si svojí svobody nenosit roušky vážíte víc než životů sestřiček a lékařů a všech ostatních? Co Vaše svědomí? Co Vaše odpovědnost?" projevila svoje hluboké nepochopení pro bezohledné a sobecké jednání těch, pro které rouška znamená nesvobodu a koronavirus vykonstruovanou lež.

Nemocnice Jihlava zveřejnila symbolicky v den svátku Kateřiny informace o veřejné sbírce, kde lidé mohou posílat na transparentní účet finanční pomoc pro malou Anetku, o kterou se v současné době stará její babička. K 10. prosinci částka na účtu narostla na 758 768 Kč a sbírka i nadále pokračuje. Veškeré informace, jak lze přispět a odkaz na transparentní účet, jsou dostupné na webových stránkách jihlavské nemocnice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.