Zdravotní stav Phila Collinse se dramaticky zhoršuje. Zpěvák nemá cit v prstech, koncertuje vsedě, chodí o holi a ztrácí se před očima

Zpěvák Phil Collins
Zpěvák Phil Collins
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2022

Legendární zpěvák Phil Collins (71), jehož hudba oslovuje už celé generace fanoušků, je na tom po zdravotní stránce hůř a hůř. Přesto své příznivce nechce zklamat, a tak koncertuje. Ačkoliv dříve hrál na bubny a u mikrofonu dokázal stát celé hodiny, dnes na svých vystoupeních už jen sedí na židli a problém mu dělá i držení mikrofonu, protože z velké části ztratil cit v prstech. Nelze si nevšimnout, že se ztrácí před očima.

Britský zpěvák Phil Collins, který se nejvíce proslavil jako frontman kapely Genesis, chátrá. Muž, jehož hudba neztrácí od 70. let na oblibě a jemuž jsou fanoušci stále věrní, se nechce své vášně vzdát a příznivce tak zklamat. Přestože se necítí dobře, stále koncertuje, je ale vidět, že každá náročnější činnost si na něm vybírá daň.

Aby mohl koncertovat, rozhodl se Phil Collins už nesedět za bicími, jako tomu bylo v minulosti. Ztratil totiž většinu citu v prstech, a proto neudrží paličky. Jeho zdravotní stav mu navíc neumožňuje celé hodiny na koncertu stát u mikrofonu, proto na pódiu své fanoušky těší zpěvem z pohodlného křesla.

"Když jsem odešel do důchodu, propadl jsem alkoholu. O rok později mi byl diagnostikován diabetes typu B. V chodidle se mi pak naneštěstí vytvořil diabetický absces, do kterého se dostala infekce a musel jsem podstoupit léčbu," uvedl zpěvák ve své autobiografii s názvem Ještě žiju, která vyšla roku 2016. Od té doby se jeho zdravotní stav ale ještě zhoršil, chodit už může například jen o holi.

Důchod Phila Collinse neměl dlouhého trvání, společně s kapelou Genesis se už v loňském roce vrátil na pódia. Definitivní odchod ze scény ho tak teprve čeká. Nyní za bicími sedí jeho syn, který tak částečně převzal otcovo žezlo. Fanoušci doufali, že se dočkají vystoupení i v jiných evropských zemích, než jen v Anglii, to však sám Collins jednou větou smetl pod koberec. "Britské a americké turné mi bude stačit," přiznal hudebnímu magazínu Mojo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.