Zdravotnictví opustila žena, kterou údajně rozplakal Babiš s Blatným. Svědomí mám čisté, říká Peterová

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný
Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2021

Ministerstvo zdravotnictví opustila žena, která patřila k nejvýraznějším tiskovým mluvčím. Barbora Peterová byla spojená s érou Jana Blatného. Podle televizního zpravodajství ji Blatný s premiérem Andrejem Babišem dokonce dokázali rozplakat. Ona to vždy popírala. "S čistým svědomím mohu dodat, že jsem nebrečela," uvedla sympatická mluvčí pro ŽivotvČesku.cz.

Bývá tradicí, že nový ministr si přivádí vlastní tým také na tiskové oddělení. Působení mluvčí Barbory Peterové bylo navázáno na epochu Jana Blatného, pod ministrem Petrem Arenbergerem pracovat nebude.

"Myslím, že přišel ten pravý čas jít dál. Nejen z pohledu komunikace to byla náročná doba. Děkuji za tuhle ohromnou profesní zkušenost. A děkuji všem, co mi v téhle náročné práci pomáhali a podporovali mě," uvedla Barbora Peterová na Twitteru. Sama nikdy nezastírala, že působení na ministerstvu zdravotnictví byl obrovský frmol a velká životní zkouška.

CNN Prima News dokonce na začátku února informovala, že kvůli půvabné Peterové bylo na chodbách ministerstva dusno. Premiér Andrej Babiš měl na Jana Blatného křičet, aby se Peterové okamžitě zbavil.

"Blatný dostal šílený »kotel« od Babiše. Řval na něj přes celou vládu ohledně komunikace kolem zastavení očkování a že má okamžitě propustit Peterovou jako mluvčí. Pak byli všichni na koberečku a Peterová brečela, že neví, co udělala spatně,“ popsal zdroj pro CNN Prima NEWS. Zprávy o vyhrocené atmosféře na ministerstvu přinesly i další média. Barbora Peterová ale pláč rázně popřela.

"Na žádném koberečku jsem nebyla a s čistým svědomím mohu také dodat, že jsem ani nebrečela. Jedná se o spekulace, které dále nebudeme nijak komentovat," uvedla Barbora Peterová pro ŽivotvČesku.cz, když se informace o dusné atmosféře objevily.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.