Ze 4 párů zbyly jen tři. StarDance vymetla z parketu Terezu Černochovou a Dominika Vodičku. I tentokrát úřadoval covid

Osmý díl taneční show StarDance
Osmý díl taneční show StarDance
Foto: Se svolením České televize
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2021

Sobotní večer opět patřil oblíbené taneční show. Diváci se dočkali už jen čtyř párů z původních deseti. Paso doble, jive, a valčík, ale také výrazový tanec předvedli Tereza Černochová, farářka Martina Viktorie Kopecká, herec Jan Cina a krasobruslař Tomáš Verner a jejich profesionální tanečníci. Šlo o soutěžní večer, což znamená, že jeden z párů musel z kola ven. Na konci pořadu se loučila dvojice Tereza Černochová a Dominik Vodička.

Jak už je je nechtěným zvykem, i do osmého kola show zasáhl koronavirus. Licenční pravidla od vlastníka pořadu BBC jasně určují, že pokud některý ze soutěžících neodtančí na parketu dvě kola, automaticky končí nehledě na důvod absence. Za oběti těmto pravidlům už padla herečka Simona Babčáková (48) s tanečním partnerem Martinem Prágrem (24) a nově zpěvák Mirai Navrátil (29). Jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková (30) se přenosu nezúčastnila už minulý týden, když původně kvůli únavě nenastoupila, nakonec oznámila, že za jejími zdravotními problémy stojí covid-19.

Infekční onemocnění na dva přenosy vyřadilo i oblíbeného porotce Zdeňka Chlopčíka (64). U porotcovského stolu ho dočasně nahradil choreograf Václav Kuneš (46). "Mohu potvrdit, že Zdeněk Chlopčík se vrací. Soutěžní díl oproti tomu bude bez Miraie Navrátila," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ČT Karolína Blinková před přímým přenosem, čímž potěšila diváky.

O sobotním večeru dvojice poprvé tančily dva tance. Nejprve na řadu přišly ty, které v soutěži ještě nezatančily. Ve druhém kole pak přišly na řadu tance současné. V nich jim byla podporou taneční company. I když šlo skutečně o skvělý večer, v němž výkony soutěžících byly obdivuhodné, diváci a porota rozhodli, že do devátého kola se nepodívá pár Tereza Černochová a Dominik Vodička.

Osmého dílu se zúčastnily páry ve složení:

Tomáš Verner (35) a Kristýna Coufalová: Pár získal 34 bodů a 40 za výrazový tanec.

Martina Viktorie Kopecká (35) a Marek Dědík: Pár získal 30 bodů a 39 za výrazový tanec.

Tereza Černochová (38) a Dominik Vodička: Pár získal 37 bodů a 34 za výrazový tanec.

Jan Cina (33) s Adrianou Maškovou: Pár získal 29 bodů a 40 za výrazový tanec.

Diváka ještě čeká semifinále. Na tanečním parketu se předvede porota, která semifinálový večer odstartuje. A poslední večer, tedy finále. Součástí posledního večera bude společný vánoční valčík všech deseti párů. Teprve pak definitivně bude jasné, kdo se stane králem či královnou tanečního parketu.

Jak zasáhl koronavirus do letošní řady:

1. soutěžní večer (16. říjen): Start taneční show se perfektně povedl. Sice nešlo o soutěžní kolo, čímž se nevyřazovalo, ale doposud šlo o jediný díl, do kterého zatím nezasáhla zákeřná epidemie.

2. soutěžní večer (23. říjen): Jako první nákazu oznámila moderátorka Tereza Kostková (45) po druhém díle soutěže na konci října. Zaskočil za ní na následující přímý přenos moderátor Aleš Háma (48). Pro ŽivotvČesku.cz tehdy moderátorka uvedla, že se nakazila i přes aplikaci dvou dávek vakcíny. "Ano, jsem očkovaná," napsala do redakce v SMS na dotaz.

3. soutěžní večer (30. října): Následně do třetího dílu pořadu kvůli covidu a povinné karanténě nemohli na taneční parket naskočit Simona Babčáková (48) a Mirai Navrátil. Dále pak ještě u tří tanečníků došlo k výměně ze stejných důvodů.

4. soutěžní večer (6. listopad): Překvapením čtvrté epizody bylo, když Marek Eben (63) na začátku vysílání oznámil, že pro Simonu Babčákovou podle pravidel soutěž skončila. Jako neočkovaná nejprve herečka musela po pozitivním testu Kostkové do již zmíněné karantény, kvůli onemocnění pak musela vynechat podruhé, čímž automaticky došlo k vyřazení. "Bohužel, Simona Babčáková je nemocná, tančit nemůže. Podle pravidel BBC s Martinem Prágrem tedy soutěž opouštějí," uvedl tehdy moderátor.

5. soutěžní večer (13. listopad): Když už se zdálo, že bude od covidu chvíli klid, Česká televize oznámila, že podruhé ve StarDance nebude tančit Michal Necpál, soutěžní partner v šestém kole vyřazené tenistky Andrey Sestini Hlaváčkové (35). Kvůli onemocnění ho nahradil jeho bratr Jakub Necpál, který už s Andreou tančil v době, kdy byl Michal v úvodu soutěže jako jeden z tanečníků v karanténě.

6. soutěžní večer (20. listopad): Že by konečně alespoň šestý díl přinesl změnu v podobě toho, že všichni budou mít negativní testy? Tak se možná dotazovali někteří diváci. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Koronavirus svými mocnými drápy sáhl mezi porotce a pozitivní výsledek PCR testu poslal do izolace Zdeňka Chlopčíka (64). Nahradit ho musel choreograf Václav Kuneš (46).

7. soutěžní večer (27. listopad): Doposud poslední odvysílaný díl přinesl další nemilý zvrat. V sobotu podruhé nenastoupil Zdeněk Chlopčík a covid úřadoval i v případě Lenky Nory Návorkové. Původně únava a omezení jen pro benefiční večer se nakonec změnily po pozitivním výsledku testu na stopku i pro osmé dějství taneční soutěže. Zastoupit by ji tedy měla opět Tereza Prucková.

8. soutěžní večer (4. prosinec): Zákeřný pařát nebezpečného viru sáhnul po páru Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková. Pozitivní test na covid-19 vyšel hudebníkovi, který kvůli karanténě už jedno kolo vynechal, a podle pravidel tak v show skončil. Taneční partnerka oznámila před týdnem, že je také covid pozitivní.

Kvůli covidu se od počátku soutěžních přenosů zpřísnila pravidla pro diváky, kteří mohli přímo u parketu sedět bez ochrany dýchacích cest. Nyní publikum v sále Křižíkových pavilonů na pražském Výstavišti musí mít dle nařízení televize respirátory či nanoroušky. Všichni účastníci soutěže se před přímým přenosem musí prokazovat negativním testem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.