Že mu je 61 let, by kdokoliv hádal jen těžko. Zdeněk Podhůrský promluvil, co mu dělá vrásky na čele

Herec Zdeněk Podhůrský
Herec Zdeněk Podhůrský
Foto: nextfoto.cz

Herec a galerista Zdeněk Podhůrský (61) je mimořádně talentovaný umělec a navíc se vizuálně udržuje ve skvělé formě. Věk je pro něj jen číslo a opravdu jen málokdo by mu hádal, že šedesátku má za sebou. Přesto se mu mírné vrásky na čele dělají, a to kvůli současné době, kdy kultura lidově řečeno krvácí. "Je to peklo, je to složité ustát psychicky a mít ještě nějaký elán do nějaké práce a být kreativní, je asi to nejtěžší," prozradil pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na současnou dobu charismatický herec.

Nový koronavirus byl poprvé zachycen před více než rokem v Číně a na jaře minulého roku naplno propukla celosvětová pandemie. V Česku v současnosti je stav alarmující, což má dopady na lidské životy.

"Chybí kontakt, chybí divadlo, koncerty s kapelou, kdy kolem jsou lidi a moderování, což jsou také finanční prostředky, a celý soubor běžných věcí, které byly dostupné, zkrátka chybí," řekl pro ŽivotvČesku.cz moderátor Zdeněk Podhůrský, jak v současnosti prožívá opatření, která se dotýkají řady odvětví, a to nejen po finanční stránce.

"Pokud jde o kompenzace, je to směšné. Mělo by to být adekvátní směrem k příjmům, ale je to těžké. Lidé mají hypotéky, úvěry, musí platit nájmy a další a na to kompenzace nestačí. Pokud jde o vakcínu, považuji to za určitou cestu, jak by se mohl život vrátit do zajetých kolejí a jakmile to půjde, naočkovat se nechám," dodal pro ŽivotvČesku.cz respektovaný umělec s nadějí v hlase, že snad brzy dojde k nějakému zásadnímu obratu.

Od 27. prosince se v Česku proti koronaviru očkuje. Od té doby bylo ke středečnímu večeru podáno podle dat ministerstva skoro 600.429 dávek vakcín a přibližně 227.000 lidí už dostalo obě potřebné dávky.

Ukončené očkování proti covidu-19 má v Česku víc než 2,5 milionu lidí. Aspoň jednu dávku v...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu