Ze seriálového statku míří do reality show Survivor. Kráska s dokonalou postavou Bára Jánová přiznala, čeho se nejvíce bojí

Herečka Bára Jánová
Herečka Bára Jánová
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2021

Už 10. ledna na televizní obrazovky vtrhne nová reality show Survivor, v níž budou vybraní jedinci z Česka a Slovenska bojovat o přežití na exotickém ostrově. Aby byla show ještě zajímavější, zúčastní se jí i řada slavných osobností. Mezi nimi například hvězda seriálu z venkovského prostředí Bára Jánová (32). "Především tam jedu zkoumat sama sebe a své možnosti," řekla herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Show s názvem Survivor byla poprvé vysílána v roce 1997 a od té doby se dočkala takové popularity, že svou vlastní verzi vytvořila celá řada zemí. Česko nezůstává pozadu a už od 10. ledna budou diváci moci sledovat soutěžící při boji o přežití v exotické Dominikánské republice. Sestavu dvanácti vybraných soutěžících z Česka a Slovenska doplní i známé osobnosti z obou zemí.

Především fanoušky Slunečné potěší, že reality show se zúčastní i sympatická Bára Jánová, která si v seriálu zahrála sestru hlavní postavy Sylvu. Na první pohled křehká žena zanedlouho vycestuje z Česka na prosluněný ostrov, kde ji ovšem místo odpočinku bude čekat jedna výzva za druhou.

"Já se moc těším. Nějaké dva měsíce už se na to připravujeme a těším se, že to bude zkušenost na celý život, že tam poznám nějaké svoje nepoznané hranice. Zároveň k tomu mám samozřejmě velký respekt a přistupuju k tomu bez nějakého očekávání, protože tam bude potřeba fungovat teď a tady a reagovat na situace," řekla pro ŽivotvČesku.cz Bára Jánová.

Ať už pod jakýmkoliv názvem, pod kterým byla vysílána, tato reality show byla vždy fenoménem. I pohledná herečka ji se zájmem v televizi sledovala a chovala obdiv k soutěžícím, kteří se každý den museli vypořádávat s nehostinnými podmínkami, malým přísunem jídla výzvami, které je psychicky i fyzicky vyčerpávaly.

"Jako malá jsem koukala na ty první americké řady, bavilo mě to a nenechala jsem si ujít žádný díl. Tehdy jsem ani nevěděla, jestli bych do toho chtěla jít, ale obdivovala jsem všechny účastníky a přišlo mi to pro mě nereálné a nedosažitelné. Nechci říct, že se mi teď plní sen, ale je to něco, co jsem si chtěla zažít a nikdy jsem si nepředstavila, že by se mi to mohlo stát," popsala seriálová hvězda pro ŽivotvČesku.cz své pocity z účasti v show.

Dny strávené v Dominikánské republice mohou leckomu připadat jako dokonalá dovolená, soutěžící v show Survivor ale k moři nejedou odpočívat. Aby přežili, budou si muset vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, zajistit si jídlo a vodu nebo se naučit zakládat a udržovat oheň. Na konci náročného souboje, který vyžaduje sílu, vytrvalost, odhodlání i taktické uvažování, bude na vítězného ostrovana čekat pohádková výhra ve výši 2 500 000 korun.

"Když mi volali, že budu soutěžit, tak mi to přišlo zároveň přirozené a zároveň pořád snové. Až teď, když se to blíží, tak si začínám uvědomovat, že je to tady a je to reálné. Určitě to není dovolená a v žádném případě to tak neberu. Samozřejmě se těším na sluníčko, moře a na chvíle, když člověk bude moct vypnout, ale především tam jedu zkoumat sama sebe a své možnosti," vysvětlila odhodlaná herečka pro ŽivotvČesku.cz svou motivaci soutěžit.

Exotické ostrovy jsou na pohled krásné, zároveň se to na nich ale jen hemží všemožnou havětí, kterou v Česku jen tak nepotkáte. Soutěžící mohou narazit na velké pavouky, jedovaté hady a jiné plazy, ale budou se potýkat také s otravným hmyzem.

"Jedu tam i z toho důvodu, že se chci zbavit určitých strachů a obav, které mám. Ze života mám zkušenost, že když se něčeho bojíte, je nejlepší do toho jít rovnýma nohama, pak zjistíte, že se nemáte čeho bát. Samozřejmě se bojím hadů, pavouků a všelijaké havěti, která je nebezpečná, ale není to důvod, proč bych nejela nebo hysterčila," dodala Bára Jánová pro ŽivotvČesku.cz.

Slavní soutěžící v show Survivor:

Kromě Báry Jánové výzvu z řad českých celebrit přijali i zpěvák a herec a moderátor Vojtěch Drahokoupil (26), herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková (41), youtuberka, blogerka a moderátorka Nikola Čechová (32), moderátor Tomáš Zástěra (42), finalistka kuchařské soutěže MasterChef Česko Ta Thuy Dung alias Chili a také model, herec a bývalý fotbalista Matěj Paprčiak (30). Barvy slovenských celebrit budou reprezentovat youtuber Daniel »GoGo« Štrauch (25), vítězka 12. série reality show Farma Xénia Gregušová (22), populární MMA zápasník Gábor Boráros (29), účastník reality show Love Island Nathan Christián Dzaba (26) a úspěšná sportovkyně, čtrnáctinásobná šampionka v karate Veronika Havlik (31).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.