Ze života Rory z Gilmorek: Zajímavá fakta o krásné Alexis Bledel, která jste nevěděli

Kimberly Alexis Bledelová
Kimberly Alexis Bledelová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Americká herečka Alexis Bledel (39) okouzlila jako nesmělá studentka Rory v oblíbeném seriálu Gilmorova děvčata. Seriál si v Česku našel velkou oblibu u televizních diváků. Možná ale existuje pár věcí, které o téhle modrooké krásce ještě nevíte.

ALEXIS VLASTNĚ NENÍ ALEXIS

Nic neobvyklého. Mnoho slavných tváří si změnilo jméno nebo vytvořilo umělecký pseudonym. Alexis dostala od svých rodičů Nanette a Martina jako první jméno Kimberly (významem louka královské pevnosti), ale rozhodla se používat to druhé, které se jí k příjmení Bledel hodilo víc a bylo lépe zapamatovatelné. Alexis je přitom jméno ruského původu a znamená obránce lidu.

ANTIMILOVNICE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Ne každá celebrita lační po pozornosti. Stejně jako Rory Gilmorová je i Alexis Bledel hodně stydlivá. Práce herečky sice obnáší transformovat se do mnoha různorodých rolí, ale o to víc se pohledná brunetka uzavírá ve skutečném životě. Velmi si střeží soukromí a zdaleka nemiluje skandály a bujaré večírky. To je i důvod, proč si nikdy nezaložila profil na sociálních sítích. Informace o sobě sdílí s fanoušky především prostřednictvím běžných médií, se kterými musí jako každá jiná celebrita udržovat nutné profesionální vztahy. Hlavně Instagram je pro ni platforma, která člověka nutí k přehnané honbě za dokonalostí, vystavováním a ve finále i neustálému nátlaku přidávat obsah a stát se tak trochu jeho »otrokem«.

NA KONKURZ GILMOREK PRO PENÍZE, NE ROLI RORY

Stejně jako Sarah Michelle Gellar získala svou roli přemožitelky upírů Buffy shodou šťastných náhod, i Alexis přišla na konkurz Gilmorových děvčat s mnohem menšími ambicemi. Chtěla si jen přivydělat peníze během studia, proto doufala, že získá alespoň jednu z menších rolí. Jenže když ji producenti seriálu viděli, naprosto je uchvátila. Bez váhání ji obsadili do hlavní role Rory.

NEJTĚŽŠÍ ROLE ŽIVOTA BYLA SLUŽEBNICE

Role služebnice Ofglen v seriálu z produkce HBO Alexis nabídla příležitost ukázat se v jiné herecké poloze. Postava charakteristická svou extrémní zranitelností, strachem a poslušností představovala náročnou výzvu. Sama Alexis ji označila jako nejtěžší roli v životě i proto, že musela ztvárnit tak pestrou emocionální škálu. Herečka vedle scénáře hledala intimnější vzhled do své postavy také v románu Margaret Atwoodové,  podle níž vznikla seriálová adaptace. Za Ofglen získala v roce 2017 dokonce cenu Emmy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.