Reklama:

Zelená a modrá v podání Markéty Pekarové Adamové: Módní policie zhodnotila často vysmívanou kombinaci

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 6. 2024

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se řadí k nejpůvabnějším ženám české politické scény. V poslední době si nechává narůst mikádo, což jí sluší stejně jako krátký sestřih, který nosila dlouhá léta předtím. Předsedkyně TOP 09, která nepatří k nejoblíbenějším tuzemským politikům, může »nahnat« politické body svým příjemným vzhledem a pestrobarevným oblékáním, díky němuž je ve společnosti vždy nepřehlédnutelná. Politička dorazila na premiéru divadelního představení s názvem »Forman« se svým manželem a zvolila modro-zelenou kombinaci –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ té se řada žen vyhýbá. Outfit předsedkyně vládní strany zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz známý stylista Kája Pavlíček.

Reklama:

Politička Markéta Pekarová Adamová se řadí k pohledným ženám. Svůj charakteristický krátký střih vlasů, kterým se odlišovala od ostatních, již nemá. Ale sluší jí i aktuální mikádo. Úsměvy na všechny strany rozdávala v úterý na premiéře divadelní inscenace Forman, kam dorazila se svým manželem Tomášem.

Reklama:

Předsedkyně Poslanecké sněmovny zvolila obávanou kombinaci zelené a modré, která bývala v minulosti často vysmívaná, a proto se jí řada žen vyhýbala. To už však dnes neplatí a při správném skloubení odstínů a materiálů působí velmi zajímavě. Outfit výrazné političky zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz odborník na styl a módu Kája Pavlíček.

"Tato kombinace barev je často opomíjena a je to škoda. V tomto případě, kdy jsou obě barvy tlumené, k sobě pasují dobře. Paní předsedkyně zvolila k outfitu růžovou kabelku, která vytváří barevně zajímavý celek. Co bych možná vytkl, je délka saka, které by mohlo být kratší," zhodnotil outfit Markéty Pekarové Adamové zkušený stylista.

To, jestli vzhled u politika hraje výraznější roli v tom, jak je oblíbený u voličů, popsal pro ŽivotvČesku.cz zkušený konzultant Karel Komínek z Institutu politického marketingu.

"Obecně lze říct, pokud jde o politiky z tradičních stran, tak se snaží vypadat nějakým konkrétním způsobem. Důvodem je, že vy jako volič máte v hlavě nějakou obecnou představu o tom, jak by měl vypadat člověk, který rozhoduje o důležitých věcech ohledně země, ve které žijete. Samozřejmě je to kulturně podmíněné. Jinými slovy máme nějakou představu a politici se ji snaží vyplnit, a to do největší možné míry, do které to jde," sdělil ostřílený odborník pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: